Konkurs

Amber
Kluseczka (tom 1)
literatura młodzieżowa
Julia Wolin

Piękna książka, z licznymi odniesieniami do ważnych spraw.

,,Czasem doskonałość, którą pokazujemy innym, składa się z wielu niedoskonałości."

Clover City to małe miasteczko w Teksasie, które słynie z organizacji najstarszych wyborów Miss Nastolatek.
Willowdean jest świadoma swej nadwagi i codziennie odważnie kroczy przez świat pełen wrednych ludzi, którzy ją z tego powodu wyśmiewają. Ma jedną przyjaciółkę - Ellen, jedną idolkę -...

To takie czytadło, ale o klasę wyżej od standardowych czytadeł. W roli antagonisty występuje tu fatshaming, który przenika do każdego aspektu życia bohaterki. Fatshaming wytruwa poczucie własnej wartości postaci i degraduje relacje między otaczającymi ją ludźmi. Julie zdołała jednak opowiedzieć temat w bardzo przystępny sposób, a co najważniejsze - bez spłycania go. Całość...

W ciągu tych kilku minionych dni postanowiłam, że zapoznam się z książką autorstwa Julie Murphy pod tytułem „Kluseczka”. Na samym początku czytało mi się ją dosyć ciężko. Ale im bardziej wczytywałam się w jej treść było mi nielekko się od niej oderwać. Czytałam ją z zapartym tchem. Ale czuję niedosyt po tym jak się zakończyła. Myślałam, że autorka zdradzi czy główna...

Urocza opowieść o akceptacji i samoocenie. Podobała mi się lecz jest to typowa młodzieżówka i w niektórych momentach widać to aż za bardzo. Na pewno dobrze oddaje sam pomysł autora i główna postać jest idealnie przypisana do roli ale można było spodziewać się czegoś więcej.

Absolutnie urocza! I taka pro-kobieca, mądrą i zabawna zarazem. Dużo lepsza niż film!

Dla młodzieży idealna lektura. Ja chyba już jestem trochę za stara:)

2075

Przyjemna, ale bez fajerwerków.
Na plus króciutkie rozdziały :)

Dość sporo słyszałam o tej książce, głównie przez zagranicę, bo u nas jest ona raczej niedoceniane.

Spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego, a otrzymałam raczej przeciętną pozycję. Nie twierdzę, że jest zła. Z początku bardzo mi się podobała, potem trochę gorzej, jednak wciąż było kilka świetnych fragmentów.

Myślę, że naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, ale nie...

Na półkach: , , , , ,

Świetna książka, ze świetnym humorem, świetną fabułą i jakże świetnym przekazem.

Jeżeli macie ochotę sięgnąć po lekką i przyjemną młodzieżówkę to "Kluseczka" powstała szczególnie dla Was!

• 2019
  • 2018