Agenda 21

Okładka książki Agenda 21
Glenn BeckHarriet Parke Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Agenda 21 (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-09-14
dystopia

Okładka książki Into the Shadows Glenn Beck, Harriet Parke
Ocena 0,0
Into the Shadows Glenn Beck, Harriet...

Sama opowieść zasługuje na więcej gwiazdek, jest trochę w stylu Podręcznej. Ale przy Posłowiu ręce mi opadły... Ja nie rozumiem konieczności ścięcia drzewa, bo trzeba wybudować podjazd do nowo wybudowanego domu - jestem z tych, którzy chcą mieć i podjazd, i drzewo. Do mnie nie dociera ta poruszająca prawda, że ograniczenie emisji spalin zagraża mojej wolności posiadania samochodu - i tak go nie mam, poruszam się rowerem lub komunikacją miejską, to jest moja wolność. I oczywiście wszechobecny Soros, macki Sorosa, pieniądze Sorosa... Klasyka teorii spiskowych. Ja tych fobii nie podzielam.

O ile rozumiem inwencję twórczą wokół uchwalonego porozumienia, to posłowia na końcu książki nie rozumiem ani trochę. Autor najwyraźniej zupełnie nie zrozumiał celu Agendy 21. Jak dla mnie jest to zwykła teoria spisku, rozbudowana do granic możliwości. Książka średnia, całokształtu nie polecam.

Kupiona książka ZA 16 zł.Ciekawe spojrzenia na BYŁE PAŃSTWO USA.
Zawsze ,mnie ciekawi czemu upadnie Stany.Dlaczego ,nie upadną Chiny czy Francja.
Bohaterka silnie uzależniona od matki.
Lubi mówić Niech Żyje Republika.Jest to miejsce ,gdzie chroni się naturę.

Kupiona książka ZA 16 zł.Ciekawe spojrzenia na BYŁE PAŃSTWO USA.
Bohaterka silnie uzależniona od matki.
Lubi mówić Niech Żyje Republika.Jest to miejsce ,gdzie chroni się naturę.

Lubię książki, które w przerwach czytania i po zakończeniu wzbudzają niepokój. Sprawiają, że zadaję sobie niewygodne pytania i zaczynam wątpić w to co wiem „od zawsze”.

Naprawdę uwielbiam podgatunek sci-fi jakim jest dystopia. I Agenda 21 mnie nie zawiodła. Historia mnie pochłonęła. Wizja przyszłości, gdzie pod płaszczykiem ratowania przyrody wprowadza się system totalitarny, jest totalnie na czasie. W tej chwili ruchy „zero waste” czy wegeterianizmu są w czołówce światowych trendów. I dobrze. Tylko musimy pamiętać, że „nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu” jak nauczała moja pani profesor Piątek z liceum.

Gorąco polecam!

Szczerze? Ani mnie ta książka ziębi ani grzeje. Po zachęcającym opisie i całkiem niebanalnym pomyśle spodziewałam się czegoś więcej. W zasadzie to oczekiwałam interesującej i błyskotliwej dystopii, w zamian dostałam nudną opowiastkę o życiu codziennym 18- letniej obywatelki eko-dyktatury. Owszem, miejscami było nawet ciekawie, ale za moment akcja zwalniała, robiła się mdła i infantylna. Wszystko w "Agendzie 21" jest pourywane- i wątek przeszłości, który co chwila pojawia się i znika, relacje głównej bohaterki z innymi postaciami, których notabene jest jak kot napłakał, nieudolnie prowadzony wątek miłosny. W dodatku autorki poświęcają bardzo mało uwagi samej koncepcji Agendy. Mało jest mowy o rządzie, w zasadzie nie wiadomo kim są ludzie, którzy doprowadzili do powstania Republiki. Nic nie wiemy o tych, co rządzą całym interesem. Pisząc kolokwialnie, wieje nudą, a przecież sam temat godny jest uwagi.
Mam nadzieję, że kolejny tom będzie ciekawszy.

A gdyby tak zamknąć wszystkich w betonowej klatce? Wydzielić im racje żywnościowe, zabrać książki, technologię i możliwość wyboru? A gdyby tak człowiek był oswojonym chomiczkiem, któremu wystarczy nakazać bieganie w kołowrotku? Recenzja: "Agenda 21" Glenn Beck.

Bardzo lubię powieści, które brutalny sposób obchodzą się z człowiekiem. Uwielbiam obserwować ludzkie zachowanie, wybory, emocje, których doświadczają bohaterowie zamknięci w określonej przestrzeni. Ciekawi mnie każde rozwiązanie i pomysł, a im podlejszy i możliwy do zrealizowania w rzeczywistości, tym lepszy. Lubię czasem zagłębić się w katastroficzne wizje przyszłości, znajdując w nich analogię do realnego świata. Przeraża mnie bliskość tego, co może się wydarzyć i przeświadczenie o tym, że zwykły, szary obywatel nie będzie miał wpływu na rozwój wydarzeń. "Agenda 21" jest właśnie jedną z tych książek, które czyta się z lekkim niedowierzaniem, ale też z niepokojem. To wizja autora, która mogłaby się ziścić.

Czytaj więcej: http://matkapuchatka.blogspot.com/2016/02/klatka-pena-posusznych-chomikow-agenda.html

84/2016

84/2016

Książka dobra daje do myślenia.

Książka dobra daje do myślenia.

Bardzo trafiony pomysł na fabułę, który mógł zostać poprowadzony z o wiele większym rozmachem.
Fabuła bez emocji, brakowało mi w niej polotu i głębszej analizy sytuacji.
Samo posłowie było bardziej intrygujące, aniżeli główny wątek w powieści.

Fabuła bez emocji, brakowało mi w niej polotu i głębszej analizy sytuacji.
Samo posłowie było bardziej intrygujące, aniżeli główny wątek w powieści.

Ciekawie wykreowany świat to ogromny plus tej książki. Bohaterzy irytujący, przychodzą i odchodzą. Fabuła, przebieg akcji i zakończenie - rozgoryczenie, choć książka ma swój błysk. Na jeden wieczór

Dodaj cytat z książki Agenda 21