Comic Book Nation: The transformation of youth culture in America

Okładka książki Comic Book Nation: The transformation of youth culture in America
Bradford W. Wright Wydawnictwo: The Johns Hopkins University Press popularnonaukowa
popularnonaukowa
The Johns Hopkins University Press
2003-01-01
Data 1. wydania:
2003-01-01
angielski
Komiks Komiksy USA Historia

Na półkach: , , , , ,

Ciekawa książka opisująca jak wydarzenia w Stanach Zjednoczonych Ameryki wpływały na rynek komiksowy i jak rynek komiksowy wpływał na wydarzenia w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Publikacja skupia się na komiksach mainstreamowych, poświęconych superbohaterom jednak zawiera też informacje na temat romansów, horrorów czy tytułów wojennych oraz ich głównych odbiorcach, czyli amerykańskiej młodzieży. Dzieło dość przydatne biorąc pod uwagę fakt, że w polskich publikacjach naukowych na ten temat jest niewiele.

Dodaj cytat z książki Comic Book Nation: The transformation of youth culture in America

Ciekawostki historyczne