Ramzes t. III Wielka Pani Abu Simbel. Pod akacją Zachodu

Ramses.La Dame d`Abou Simbel. Sous l`acacia d`Occident
powieść historyczna
Adam Szymanowski
Egipt faraon świątynie cuda

Trzecia część powieści to okres panowania Ramzesa aż do momentu jego śmierci i obejmuje sześćdziesiąt lat panowania.
Ramzes Wielki staje się potężnym władcą, otacza go potęga królewskiego ka, gdyż całe życie podporządkowuje się Zasadzie Maat, a więc w zgodzie z naturą. Jednocześnie jest niezwykle przenikliwy, odważny i sprawiedliwy. Buduje piękne świątynie, jego...

• 2019
  • Historia