Ramzes t. I Syn Światłości. Światynia Milionów Lat

Christian Jacq Wydawnictwo: Zysk i S-ka powieść historyczna
Ramses. Le Fils de la lumiere. Le Temple des millions d`annees.
Adam Szymanowski
Zysk i S-ka
Egipt faraon świątynia
Ramses. Le Fils de la lumiere. Le Temple des millions d`annees.
powieść historyczna
Adam Szymanowski
Egipt faraon świątynia

Opowieść o Ramzesie , który od najmłodszych lat ukochał ziemię egipską z jej świątyniami, dzikie tereny Nubii, gorące piaski pustyni oraz Nil dający życie.
Jako drugi syn faraona Setiego, wiedział, że jego starszy brat ma zostać królem, mimo to wielbił swego ojca, który stawiał przed Ramzesem najróżniejsze wyzwania, by w końcu mianować go swoim następcą.
To opowieść o...

Pierwszy tom trylogii egipskiej. Świetnie nakreślony okres przejęcia władzy przez Ramzesa, jednego z najwybitniejszych władców starożytnego Egiptu. Autor w bardzo realistczny sposób opisuje życie oraz zwyczaje starożytnych. Nie brak również intryg na dworze królewskim.

Po prostu rewelacyjne książki! Są nasycone emocjami, wiele razy przeszedł mnie dreszcz czy zakręciła się w oku łza. Polecam wszystkim.

Czyta się dobrze, tylko Jacq jest dyrektorem Instytutu Ramzesa w Paryżu i czytelnik może pomyśleć, że wydarzenia w całej 5-ciotomowej powieści to fakty historyczne... no i klops...

Ostatnie cztery tygodnie nie należały do najszczęśliwych dla procesu odchamiania i wchłanianie nie tyle książek co nawet filmów szło opornie lub wcale. Ostatnio poczułam w sobie przypływ energii i rozpoczęłam proces nadrabiania zaległości. Na pierwszy ogień poszły pierwsze tomy chyba najsłynniejszej powieści słynnego francuskiego egiptologa, Christiana Jacqa. Dodam, że to...

• Starożytny Egipt
  • Powieść historyczna