Zwilczona

Okładka książki Zwilczona Adrianna Trzepiota
Okładka książki Zwilczona
Adrianna Trzepiota Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Zwilczona (tom 1) literatura piękna
Zwilczona (tom 1)
Wydawnictwo Kobiece
2015-10-22
2015-10-22
literatura polska

Z reguły staram się każdej książce dać szansę i doczytać do końca. Tu dotarłam do 142 strony i się poddałam. Jak ktoś lubi psychologiczne, wewnętrzne rozterki bohaterów, to może znajdzie coś dla siebie. Tytuł mocno wprowadzający w błąd, gdyż spodziewałam się fantastyki z super fabułą a dostałam nużące wywody kobiety, która sama nie wie czego chce.

Książka chyba dla osób sfrustrowanych, poszukujących siebie, zdepresjonowanych kobiet. Znudzonych w małżeństwie mężatek... Wybudzanie w sobie wilczycy, mocy. Słabiutka jak i język.

Miało być baśniowo , magicznie , fantastycznie . Wyszło szaro , nużąco i nijako . Piękna okładka - to wszystko .

Gdy wypożyczyłam książkę pt. Sekretna zima Jaśminy, okazało się, że jest to druga część cyklu Zwilczona - dlatego przeczytałam pierwszą, chociaż trudno tak nazwać - raczej przekartkowałam. Nie rozumiem o czym jest ta książka, czy bohaterka jest odpowiedzialną osobą, bo chyba nie? A może chodzi o magię, czary, baśniowość - ale to mnie też nie przekonuje, bo przecież jako dziecko lubiłam baśnie, więc powód musi być inny. Te książki kompletnie nic dobrego nie wnoszą do mojego życia. Nie polecam.

Zachecona tytułem, okładką i zarysem fabuły siegnełam po tę powieść i żałuję. Nie wiem, co to jest - ani to powieść obyczajowa, bo fabuła nudna, naiwna ,postacie zarysowane szkicowo i raczej nieciekawie z sama bohaterką na czel, która zreszta przypomina raczej egzalotwana gimnazjalistkę, bo nawet nie jest to liceum. Nie jest to niestety takze ksiązka kucharska, bo przepisów za mało -tak jak bohaterowie - banalne i raczej mało apetyczne. Ksiazką femistsyczną
też tego nie da sie nazwać, bo nawiazania do "Biegnacej z wilkami" Clarissy Pinkoli Estes zanurzane w jakimś "mistycznym bełkocie" to za mało. Odradzam!

Bardzo lubię książki z elementami magii, baśniowości, mitów. Przez "Zwilczoną" nie przebrnęłam, co zdarza mi się niezwykle rzadko. Nie wiem co autorka chciała przekazać, akcja dzieje się bez żadnej sensownej przyczyny, dużo wydumanych rozważań. Nie polecam.

Dziewczyny, polecam tylko Pana Udamę! Rzucił dla mnie zaklęcie. To jest po prostu poza słowami! jak bajka dla ciebie i tyle!) wynik jest jeszcze lepszy niż się spodziewałem i dostałem go szybciej niż się spodziewałem!) wszystko jest po prostu super! Ale jest jedna rzecz, robi tylko białe zaklęcie miłosne i powiedział, że zaklęcie było tylko dla tych, którzy byli wcześniej w związku, ale w zasadzie myślę, że nikt nie musi czarować nieznajomego.) Ale co za efekt! szkoda, że ​​nie znalazłem tego wcześniej, jak uratowałem swój związek płacąc tylko za potrzebne rzeczy.. teraz ja i mój narzeczony zaraz się pobierzemy) Mam nadzieję, że moja recenzja komuś pomoże, odnajdzie szczęście i zaoszczędź dużo pieniędzy!) skontaktuj się z nim +27 65 897 8226 .
Zadzwoń i WhatsApp Panie Udama

Powrót do natury..
Jestestwo..
Smutek..
Ja..
Chyba trzeba mi było tego typu lektury.. pięknej, kobiecej, magicznej..

Powrót do natury..
Jestestwo..
Smutek..
Ja..
Chyba trzeba mi było tego typu lektury.. pięknej, kobiecej, magicznej..

Książka jest słaba i nie chodzi mi tylko o treść. Okładka kłamie w dwojaki sposób. Po pierwsze, myślimy, że trzymamy w rekach młodzieżówkę, po drugie młodzieżówkę typu fantasy. A prawda jest taka, że to opowieść o 3 dorosłych kobietach i nie to że jakaś ciekawa powieść, a zwyczajna a wręcz nudna codzienność w którą autorka wplotła wyimaginowaną tytułową wilczycę, której nie ma, a o której tylko duma jedna z Pań. Poza herbatkami z ziółek mało w tej literaturze magii. To zwykłe czytadło, które odłożyłam po 55 stronach, wertując kolejne strony w poszukiwaniu czegoś co przykuło by moją ciekawość. Nie znalazłam, odłożyłam, dlatego opinia bez oceny w gwiazdkach, ale wstawiłabym max 5.

Jednym słowem : książka jest dziwna. To nie fantastyka, ale bardzo miesza się tam rzeczywistość z wyobraźnią, marzeniami i fragmentami książki pisanymi przez główną bohaterkę. Trochę mętlik, ale być może zamierzony.

• Ebooki
  • 2017