Illusions of Fate

angielski
HarperTeen
literatura młodzieżowa
angielski

Downtown Abbey spotyka się z Cassandrą Clare w tej romantycznej fantastyce od bestsellerowej autorki New York Timesa, Kiersten White.

"Robiłem wszystko, by ścieżki twoje i tego świata się nie skrzyżowały. I zrobię wszystko, by cię ochronić, gdy się to stało."

Jessamin stała się wyrzutkiem, odkąd opuściła rodzinną wyspę Melei i zamieszkała w ponurym kraju, Albionie....

Interesująca koncepcja magicznego świata, ciekawe zwroty akcji plus zaskakujące zakończenie. Czyta się przyjemnie i lekko, autorka ma niezły styl.

Bardzo interesująca książka i chociaż trzeba długo czekać aż akcja się rozkręci, to było warto.

Zaciekawił mnie opis, nie spodziewałam się niczego rewelacyjnego, po prostu krótkiej lektóry na pożegnanie wakacji. A jednak to był strzał w dziesiątkę bo zakochałam się w tej książce i napewno jeszczę sięgnę jak będę miała okazję po jakieś dzieło tej autorki.

Magia, intryga, napięcie, nowy świat, pragnienie władzy, różność, bieda, bogactwo, przyjazń, wystawne życie,...

Wprawdzie fantastyka, ale mi się bardzo, bardzo podobała :)
Trzyma w napięciu... Szkoda tylko, że tak szybko się kończy! A przydałaby się jeszcze jedna część ;)

• 2016
  • Fantastyka