Korespondencja w okresie Wielkiej Wojny Narodowej. 1941-1945. Tom II

Winston ChurchillFranklin Delano Roosevelt Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej powieść historyczna
Edward Nowik
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
powieść historyczna
Edward Nowik

Książka ta to źródło historyczne. Ciężko powiedzieć czy są to wszystkie pisma wymienione wówczas przez Józef Stalina, Winston Churchilla, Franklin Delano Roosevelta. Jednak zapewne większość z nich się w niej zawiera.
Poznajemy problemy frontu oraz problemy polityczne. Jednym z najczęściej omawianych jest sprawa Polska. To znaczy, na jakich zasadach odzyska niezależność,...

• Stalinizm
  • Wojenne