Daringham Hall - Das Erbe

Okładka książki Daringham Hall - Das Erbe Kathryn Taylor
Okładka książki Daringham Hall - Das Erbe
Kathryn Taylor Wydawnictwo: Bastei Lübbe Cykl: Daringham Hall (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Daringham Hall (tom 1)
niemiecki
romans

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo miła i przyjemna książka. Tak szybko się czyta, że wystarczy 1 wieczór. Ale jakże wspaniały wieczór. Niby przewidywalna i niezbyt zaskakująca, ale bardzo urokliwa. Klimat pałaców, wschodniej Anglii..... A do tego życiowe problemy, miłość... Jakże miło spędzony czas. Zabieram się jak najszybciej za 2 część

Fajna historia dwa różne światy, różne rodziny, intrygi, zemsty z miłością w tle.

Niestety, nie urzekła mnie ta historia.
Bez większych emocji przeczytałam tę książkę.
Fabuła bez większego pomysłu (amnezja, spór o majątek, wielkie uczucie i w pewnym momencie ujawnienie osobowości dwubiegunowej ;-)).
Szczerze nie polecam.

Niestety, nie urzekła mnie ta historia.
Bez większych emocji przeczytałam tę książkę.
Szczerze nie polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemna lektura ,lekka i ciekawa. Pierwsza część trylogii.

Bardzo przyjemna lektura ,lekka i ciekawa. Pierwsza część trylogii.

Spodziewałam się czegoś "wow" - próba połączenia "Plotkary" z "Dynastią", według mnie w dość słaby sposób. Lektura mnie nie porwała

Wschodnia Anglia, pałace .......

"Ben Sterling postanawia pozostać na jakiś czas w Daringham Hall, by przekonać się, co takiego naprawdę wydarzyło się w przeszłości i czy jego ojciec Ralph darzył jego matkę prawdziwym uczuciem. Bohater jednak ma również swój własny uczuciowy problem, bowiem ciągła obecność Kate w rezydencji Camdenów, skutecznie znosi jego myśli na zupełnie inne tory. Tymczasem na angielską posiadłość spadają coraz to nowsze nieszczęścia, którym czoło będzie musiał również stawić odzyskany właśnie dziedzic rodziny."

Wschodnia Anglia, pałace .......

Chociaż czytałam trylogię dość dawno, to robiąc porządki w mojej biblioteczce przypominałam sobie wrażenia jakie we mnie wzbudziła.
Dzięki serii możemy poznać postawę angielskiej arystokracji i jak to bywa w takich kręgach odkryjemy rodzinne tajemnice, które są najczęściej głęboko skrywane. Dzięki całej historii uzmysławiamy sobie, że na nienawiści nie można niczego zbudować.
Całość czyta się lekko i nie jest to lektura zbyt wymagająca.
Jedyne co mogę tej trylogii zarzucić to to, że autorka opisała w niej sporo nierealnych wydarzeń oraz nierealnych reakcji i zachowań. Ale to tylko moje odczucia. Pozycja idealna na deszczowe wieczory

JESTEM BOHATEREM! Szukając trochę po internecie więcej książek Kathryn Taylor (SĄ JESZCZE TRZY, KOCHANA POLSKO, PRZETŁUMACZ JE, BŁAGAM, BO PO NIEMIECKU ICH NIE OGARNĘ) znalazłam jeszcze dwie inne autorki o tym samym nazwisku! I szybko odkryłam błąd na lubimy czytać, że tej świetnej autorce przypisano jakieś dwa gnioty! Już zgłosiłam to stronie i BĘDĘ TO MIAŁA NA OKU!
Nie wiem dlaczego daję 9/10, bo nie mam się do czego przyczepić i najwyżej zmienię ocenę, gdy przeczytam kolejne części.
Bardzo mi się podobało! Jest świetnie, naprawdę.
Poznajemy Bena, który na początku książki jest taki może nawet trochę nijaki, bo stracił pamięć, więc nie jest zbyt barwną postacią i to czyni go takim nieporadnym chłopaczkiem. I mamy Kate, którą od razu polubiłam! Jest miejscową weterynarką i jakoś tak od razu poczułam tę jej miłość do zwierząt i do ludzi. Jest naprawdę dobrym człowiekiem.
Książka ma swoje zabawne momenty, ale nie brakuje też dramatów. Wszystko zaczyna się naprawdę sympatycznie, ale później wszystko się miesza przez naszego drogiego Bena! I właściwie wtedy podobało mi się jeszcze bardziej! Wtedy wszystkie emocje się obudziły i pytania "Co dalej? Co dalej?", ale chyba tak mi dobrze było, bo czułam wewnętrznie, że ta autorka nie może mnie rozczarować!
Uwielbiam ją i naprawdę już mi smutno, bo planuję w ten weekend przeczytać drugą i trzecią część i co wtedy? Już mi nic Kathryn Taylor nie zostanie, a czy Polska mnie jeszcze uszczęśliwi jej książkami??? Jeśli tak, to będę pierwsza w kolejce do zakupu!!!

Nie...

Niezwykle cudowna książka a przynajmniej pierwszy jej tom. Wciągająca, pełna wrażeń, konfliktów rodzinnych.
Nieznajomy Ben, który przez przypadek zjawia się w jej życiu przez nią traci pamięć i nie pamięta nic z poprzedniego życia. Bohaterowie przyciągają się nawzajem, uciekają od siebie. Kiedy Ben przypomina sobie wszystko staje zimny i bezwzględny w swoich poczynaniach i dążeniu do celu. Czy jednak niezwykły pociąg namiętności zwycięży? I kim tak naprawdę okaże się Ben?
Na prawdę serdecznie polecam!

• 2015
  • 2015