Uległość

Okładka książki Uległość Lora Leigh
Okładka książki Uległość
Lora Leigh Wydawnictwo: MSPUB Cykl: Bound Hearts (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bound Hearts (tom 2)
Submission
MSPUB
2015-01-01
2015-01-01
2003-07-01

Widać schemat, których chyba będzie przyświecał książkom tej serii.
Tym razem poznajemy historię Elli (mama Tessy z tomu 1).Przyznam, że nie do końca rozumiem, całe zaplecze.
Po pierwsze - wiek bohaterów. Ella ma 42 lata, z pierwszego tomu wiemy, że jej były mąż ożenił się z 35-latką, o której Tess pisała, że ma prawie 10 lat więcej niż ona, czyli Tess ma 25 lat. Czyli Ella miała Tess mając 17 lat? Chociaż wydawało mi się, że w tym tomie Ella gdzieś w tych wszystkich swoich przemyśleniach pisała, że poznali się jako młodzi dwudziestolatkowie... nie zgrywa mi się to i to mnie drażni, bo nie lubię takich niedopatrzeń...
Po drugie - jej stosunek do seksu. Była z Jasonem (ojcem Tessy),ale nie podobały jej się jego zapędy seksualne w łóżku, ale te same zapędy u Jamesa już są podniecające??

Poza tym oba tomy są prawie identyczne, gdyby wyjąć imiona bohaterów ;)

Znowu mamy też motyw łamania oporu kobiety, tak jakby autorka wierzyła że każda kobieta skrycie chce być zdominowana i uprawiać perwersyjny seks. Nie ma nic złego jeśli chce, ale cmon!! Kobieta która przez lata kontrolowała swoje potrzeby nie odda się tak łatwo w ciągu kilku dni, bo ponownie jak w pierwszej części wszystko dzieje się w ciągu zaledwie tygodnia. I oczywiście oboje skrycie się kochali od lat, więc wystarczyło kilka dni i wszystko jest idealnie.
Podobnie jak w tomie 1 opisy scen seksu są bardzo sugestywne. Takie książkowe porno, bo fabuły w tym brak.
Czytam bo lubię czytać o ostrym seksie, o takiej ekstazie, która zwala z nóg, o ostrym pieprzeniu pełnym pasji.
Owszem brakuje mi tu wszystkiego dookoła, pełnej fabuły budowania relacji, ale teraz gdy wiem, czym te książki mają być i czego się spodziewać nie bedzie mi to aż tak przeszkadzało.

Natomiast jeśli szukacie książki z ostrymi scenami seksu, lekką perwersją, trójkątami i orgią, ale jednocześnie pełną emocji, budowania relacji, szacunku i miłości to polecam Wam serie Megan Maxwell "Proś mnie o co chcesz".

Widać schemat, których chyba będzie przyświecał książkom tej serii.

ycie to ciągłe i nieustające wybory. Wybieramy szkołę, przyjaciół i partnera. Niestety czasem nasze wybory, dopiero po jakimś czasie okazują się błędne. Ella Delacourte po nakryciu swojej córki w dwuznacznej sytuacji z Colem i Jassem, w pierwszej chwili pomyślała, że Jess to osoba, z jej przeszłości, jednak czasami pierwsze wrażenie może być mylne, to był jego brat bliźniak.

James Wyman był jednym mężczyzną w życiu Elli, przy którym czuła wielkie pożądanie, na którego jej ciało tylko reagowało. Przez całe swoje małżeństwo, starła się sprostać oczekiwaniom męża, dopiero zaproszenie Jamesa do swojej sypialnie przez Pana Delacourte, zmieniało jej życie na zawsze i to zniszczyło jej małżeństwo. Nie była w stanie przestać myśleć o zjawiskowym mężczyźnie, który uwolnił jej pożądanie, w sypialni wyobrażała sobie zamiast męża – Jamesa.

Po ślubie Tess i Cola, córka poprosiła ją aby ugościła na kilka dni mężczyznę ze swoich marzeń. Wiedziała, że nie jest to dobry pomysł, ale nie mogła tego zrobić Tess. Od wprowadzenia się Jamesa sytuacja w jej domu stała się ciężka i nie do zniesienia. Jego słowa, jego zachowanie i to ciągłe pożądanie musiało w końcu wygrać z jej uporem. Przez tyle lat utrzymywała swoje emocje, daleko schowane wgłębi siebie, wystarczyło kilka chwil aby James zawładnął ją całą. Obawa, że młodszy o 6 lat kochanek, może złamać jej serce była ważniejsza niż chwilowy pociąg seksualny.

Przyjaciółka Tess, Charli po zobaczeniu w jej domu James, postanawia ją od całej tej relacji trzymać z daleka oraz uświadamiając ją, że takich mężczyzn jak mąż, Jesse, James czy Cole jest więcej.

„Charlie usiadła na krześle i otwarła usta ze zdumienia. – Nie słyszałaś? Nazywają siebie Trojanami, skarbie. Uwielbiają dominację i dzielenie się. Oni lubią podporządkowane kobiety, a ty chyba nie jesteś uległa, kochanie, prawda?”

-------------
Całość wpisu na www.przyjemne.pl/uleglosc-lora-leigh

hej, ale naprawde każda kobieta marzy o pieprzeniu w tyłek??? Dajcie spokój... Kazda cześc tego cyklu jest o tym samym: ona mokra na sam widok a on wiecznie gotowy. To jest jeszcze do ogarnięcia ale to totalne analne popychanie to już wieje sztucznością. Nie wiem czy autorka opiera opisy na własnych doświadczeniach ale wiele jest mocno przesadzonych wiec zaliczam cykl do romansu paranormalnego.

Nie będę wypowiadać się dosadnie na temat tej książki. Szkoda, że taka krótka, jednak moim zdaniem czegoś w niej brakuje. Przykro mi.

gorsza od poprzedniej części ale i tak zasłużyła na wysoką notę.
szkoda, że taka krótka.

gorsza od poprzedniej części ale i tak zasłużyła na wysoką notę.
szkoda, że taka krótka.

W sumie opisy seksu przez niecałe 80 stron, trudno to moim zdaniem nazwać książką, ale...

Tym razem matka Tess pada ofiarą fascynacji uległością i perwersyjnym seksem. Jak dla mnie beznadziejna książka, dobrze, że taka krótka, to dotrwałam do końca.

Cóż... jest znacznie lepsza od pierwszej części. Już coś się dzieje i jest to nietypowe. Jeśli ktoś się zastanawia nad przeczytaniem książki z tej serii to ta jest najlepsza.

• 2015
  • Erotyk