Sztuka efektywności

Onepress
2015-07-08
2015-07-08
efektywność praca

Poradnik na temat efektywności, taki sam jak każdy inny w tej kategorii. Ktoś kto już trochę książek na ten temat przeczytał, prawdopodobnie potraktuje tę książkę jedynie jako powtórkę.

Każdy kto próbuje coś tam w życiu fajnego zrobić, te zasady będą mu znane z własnej autopsji. Dla wdrożonych w temat nic odkrywczego ale...mimo wszystko warto :)

Ciekawa lektura, wiedza w pigułce, którą warto mieć gdzieś w pobliżu, by czasem sobie odświeżyć to, co zostało w natłoku myśli zapomniane.

Jeżeli ktoś, tak jak ja, lubi lektury, które faktycznie przekazują wiedzę a nie mają miliona stron, serdecznie polecam. Autor pisze zwięźle i zawsze na temat. Nie znajdziesz tu dziesięciu stron o tym samym, gdzie przy dziesiątej stronie już nie wiesz co autor chciał nam przekazać. Jako osoba "początkująca" w biznesie dowiedziałam się wielu rzeczy z tej książki, część pomysłów udało mi się wprowadzić w życie, a nie po każdej lekturze mi się to udaje, więc kolejny punkt dla autora.

Raczej jestem zawiedziony, spodziwałem się ksiażki która wskaże droge do lepszej efektywności, zaskoczy mnie jakimś innym podejsciem dopasowanym do realiów polskiej rzeczwyistości, a przeczytałem ksiażke ktora raczej nie wnosi dużo nowego i powtarza te same techniki co inne ksiązki z dziedziny rozwoju osobistego
-planuj działania
-stosuj zasade pareto
- dbaj o swoje zdrowie
-skup sie na tym w czym jestes dobry.
itp.
Nic specjalnie odkrywczego choc podparte doswiadczeniami własnymi autora.

-planuj działania
-stosuj zasade pareto
- dbaj o swoje...

Bycie efektywnym jest ważną, przydatną umiejętnością dotyczącą zarówno sfery biznesu, jak i całego naszego życia. Od sztuki efektywności zależy nasza praca i jej rezultaty — im efektywniejsi jesteśmy, tym więcej zarabiamy i częściej znajdujemy czas wolny dla siebie i naszych najbliższych. Na czym jednak polega ,,bycie efektywnym’’? Jak wiązać tę efektywność z wizerunkiem, zarządzaniem firmą, kontaktami?

Daniel J. Kubach, biznesmen, miliarder i absolwent psychologii, znalazł odpowiedzi na te pytania. Kosztowało go to stratę pieniędzy, ,,przyjaciół’’, trochę nerwów, jednak na koniec zyskał dwie bezcenne rzeczy — czas i doświadczenie. Poprawa stylu pracy oraz szereg dobrych decyzji umożliwiły mu zarobienie pierwszego miliona, a potem kolejnych.

W książce ,,Sztuka efektywności” dzieli się z czytelnikami obserwacjami, spostrzeżeniami i metodami ułatwiającymi rozsądne zarządzanie finansami. Krótkie rozdziały dotyczą poszczególnych zagadnień związanych ze sferą naszego sposobu przyjmowania i wykonywania zadań, a także koncentracją, odpowiednio dobranymi celami i działaniem. Autor posługuje się przystępnym stylem, co jednak nie odbiera mu profesjonalizmu, a znacząco ułatwia lekturę osobom niedoświadczonym, niepewnie poruszającym się po tym gruncie tematycznym.

Poradnik nie ma dużej objętości — liczy ledwie sto trzydzieści jeden stron, pomijając strony przeznaczone na notatki. Można go uzupełniać, a także podkreślać interesujące nas fragmenty.

,,Sztukę efektywności” poleciłabym przede wszystkim młodym przedsiębiorcom i osobom zainteresowanym ekonomią, sukcesem i tworzeniem własnej firmy. Z pewnością przypadnie do gustu także pracownikom, którzy chcą zwiększyć swoją skuteczność.

„Chcesz więcej? Sky is the limit. Różnica w kwocie tkwi w… efektywności, przyjętej metodzie oraz czasie, jaki możesz przeznaczyć na zarabianie”

Na pewno każdy z Was chciałby zostać milionerem, a czy zastanawialiście się jak możecie tego dokonać? Tak, na pewno przychodzi Wam teraz do głowy Lotto, lecz niestety prawda jest taka, że tam wygrywają nieliczni i niestety, ale nasze szanse na wygraną są bardzo małe. Istnieje przecież tyle innych sposobów na bycie bogatym. Najlepszym przykładem jest sam autor książki, który jak mówi nie od razu został multimilionerem, zaczynał jako agent od ubezpieczeń, później zakładał swoje firmy lecz niestety bardzo szybko bankrutował. W końcu zarobił swój pierwszy milion, a później kolejne.
Na pewno jesteście ciekawi jak tego dokonał…
Otóż w tej króciutkiej książce (bo to zaledwie 140 stron) autor zdradza swoje metody i techniki właśnie na odniesienie tak dużego sukcesu. Zdradzę Wam jedną jaką przytacza na samym początku. Jeżeli jedziemy na ważne spotkanie, gdzie prawdopodobnie mamy podpisać ważny kontrakt, umowę itd. To zróbmy wrażenie na kontrahencie. Podjedźmy luksusowym samochodem, na ten wieczór ubierzmy drogi garnitur, drogi zegarek. Okazuje się, że takie można by pomyśleć detale, robią dobre wrażenie i zachęcają inwestora do współpracy z nami.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się jakie są jeszcze inne techniki na tego rodzaju sukces, to koniecznie zajrzyjcie do książki.
Książkę czyta się niesamowicie szybko i przyjemnie. Jest napisana językiem, który nas nie zanudzi lecz wręcz przeciwnie właśnie zaciekawi. Kolejnym elementem przyjemnego czytania jest duża czcionka, nasze oczy nie męczą się, a my nie denerwujemy się, że powoli nam idzie. Autor przytacza wiele sytuacji ze swojego życia, ale nie tylko, często wspomina o Janie Kulczyku.
Rozdziały nie są długie dzięki czemu czytelnik już na samym starcie nie będzie się zniechęcał, tylko z przyjemnością sięgnie po lekturę wiedząc, że szybko ją przeczyta i nie będzie się męczył.
Zachęcam do lektury wszystkich przyszłych milionerów i osoby które chcą i mają plan na życie i biznes.
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Efektywność to termin bardzo często używany w kontekście kariery, życia i rozwoju. Wszystko chcemy robić lepiej, szybciej i wydajniej. Czym tak naprawdę jest efektywność? Jak ją zmierzyć oraz jak zwiększyć swoje wskaźniki zarówno w życiu osobistym jak i w biznesie? Na to pytanie stara się odpowiedzieć w swojej książce Daniel Kubach.

Autor książki, to z wykształcenia absolwent psychologii zarządzania biznesem. W swoim dorobku ma już dwie inne publikacje – „Planowanie celów” oraz „Jak osiągnąć sukces„. Jednak, to co istotne, to fakt, że Daniel Kubach nie jest teoretykiem lecz praktykiem biznesu. Jako multimilioner, inwestor i anioł biznesu, przeszedł w obie strony drogę od bankruta do milionera. Teraz, jak wspomina we wstępie „Sztuki efektywności„, podaje z własnego doświadczenia porady i wskazówki mogące zwiększyć efektywność tego co robimy. W przyjacielskiej i bezpośredniej formie opowiada o tym, co w jego przypadku zadziałało i dlaczego. Podaje również przykłady oraz inspiruje najbardziej efektywnymi w swoich branżach – takich jak m.in. Bill Gates, zmarły niedawno Jan Kulczyk, Cristiano Ronaldo, Angela Merkel, czy nawet państwo chińskie. Chociaż książka celuje w efektywność w sensie biznesowym i menadżerskim, to jednak większość treści możemy przeszczepić na grunt życia codziennego. Mamy więc z jednej strony poradnik biznesowy, a z drugiej prywatny wykład na temat rozwoju osobistego.

Pełna recenzja książki na stronie:

Autor książki, to z wykształcenia...

• Kupić
  • Zajawka
  • Biznes
  • Biznes
  • E-BOOK * To See
  • Poradniki - życie

Dodaj cytat z książki Sztuka efektywności