Niccolò

Okładka książki Niccolò
Dorothy Dunnett Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Reporter Seria: Wszystko o miłości powieść historyczna
powieść historyczna
Wszystko o miłości
Niccolo' Rising
Oficyna Wydawnicza Reporter
1993-01-01
1993-01-01
Ewa Horodyska

"Tylko" 8 gwiazdek z powodu śrdniego tłumaczenia (milczeniem pominę błąd w nazwisku Autorki). Niestety, oba genialne cykle powieściowe Dorothy Dunnett nie zostały dotychczas przetłumaczone na j.polski. Dla wszyskich interesujących się historią Europy XIV i XV wieku to duża strata. Powieść historyczna na najwyższym poziomie. Kilka miesięcy, jakie zajęło mi przeczytanie wszystkich kilkunastu tomów, mam wzięte w nawias: nie spałam, nie byłam w stanie się skupić całkowicie uzależniona od tej prozy. Teraz wracam do niej co kilka lat. Mistrzostwo świata.

Dodaj cytat z książki Niccolò