Obława augustowska

Bellona
Żydzi antysemityzm Suwalszczyzna obława pokłosie holokaust
historia
Żydzi antysemityzm Suwalszczyzna obława pokłosie holokaust

Książka jest bardzo cenna i gdyby nie kilka niedociągnięć, pewnie oceniłbym ją bliżej 10tki. Jej plusem jest to, że przede wszystkim zawiera bezcenne relacje ostatnich świadków Obławy Augustowskiej i przypomina ten przemilczany fakt z naszej historii.
Jednak minusem jest to, że czasami czytając ma się wrażenie, że autorka każdą z relacji pisała indywidualnie, nie myśląc o...

Książka Teresy Kaczorowskiej to zbiór reportaży o obławie augustowskiej, największej zbrodni na naszym narodzie po zakończeniu II wojny światowej. Dokonanej przez Sowietów - wspieranych przez UB, MO i lokalnych donosicieli.

Zbrodni, która do dziś nie została wyjaśniona i której - niestety - nie ma w zbiorowej świadomości Polaków. Właśnie dlatego ta pozycja jest niezwykle...

• Moja Ojczyzna - Suwalszczyzna
  • II wojna światowa
  • 2016
  • 2019
  • Wspomnienia
  • Polska historia/kultura/polityka
  • Partyzantka

Dodaj cytat z książki Obława augustowska