Tropem wilka

Okładka książki Tropem wilka
Robert W. MysłajekSabina Pierużek-Nowak Wydawnictwo: Stowarzyszenie dla Natury "Wilk' flora i fauna
flora i fauna
Stowarzyszenie dla Natury "Wilk'
2000-01-01
2000-01-01
wilk wilk w Polsce drapieżniki

Okładka książki Wilki na zachód od Wisły Robert W. Mysłajek, Sabina Pierużek-Nowak
Ocena 10,0
Wilki na zachó... Robert W. Mysłajek,...

Bardzo przystępna, cienka książka o podstawowych informacjach o wilkach - tych naszych europejskich, mieszkających na terenie naszego kraju (choć już trochę nieaktualna, bo minęło wiele lat od jej wydania). Wiedza autorów jest widoczna - nie koloryzują wilków jako łagodnych mieszkańcach lasu, nie demonizują ich jako krwiożerczych bestii. Same rzetelne informacje. Jest też sporo o metodach tropienia tych drapieżników - dosłownie o podążaniu za śladami. Nakład niestety tylko 2000 egzemplarzy - pewnie już nie do dostania, ale generalnie - polecam!

Dodaj cytat z książki Tropem wilka