Harry Potter und der Stein der Weisen

Okładka książki Harry Potter und der Stein der Weisen J.K. Rowling
Okładka książki Harry Potter und der Stein der Weisen
J.K. Rowling Wydawnictwo: Carlsen Verlag Cykl: Harry Potter (tom 1) Ekranizacje: Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2002) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
1998-07-21
niemiecki
Klaus Fritz
Ekranizacje:
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2002)

jak dla mnie była ona bardzo ciekawa nawet po obejrzeniu filmu.

jak dla mnie była ona bardzo ciekawa nawet po obejrzeniu filmu.

Tym razem w audiobooku.

Nigdy mi się nie znudzi.

Tym razem w audiobooku.

Nigdy mi się nie znudzi.

Porywająca historia o małym chłopcu który stracił rodziców którzy byli czarodziejami. Przygody chłopca w szkole magii.

Czytałam za dzieciaka, a teraz czytam z dziećmi. Bezcenne.

Czytałam za dzieciaka, a teraz czytam z dziećmi. Bezcenne.

Klasyk. Wspaniały i cudowny. Co tu więcej mówić. Uważam, że każdy powinien przeczytać.

Najlepsza część całego cyklu. Być może nieco chaotyczna i tajemnicza, ale przyjemnie się czyta

Uwielbiam do dziś, raz na kilka lat wracam do świata Harrego Pottera.

Uwielbiam do dziś, raz na kilka lat wracam do świata Harrego Pottera.

Jeżeli chodzi o książki, to chyba moja najlepsza przygoda podczas czytania. Poza tym, jest to kultowa opowieść, także wiele na jej temat nie trzeba mówić.

Mogę to czytać milion razy a i tak mi się nie znudzi ❤️

Mogę to czytać milion razy a i tak mi się nie znudzi ❤️

Genialna, doskonała, perfekcyjna! Odkąd przeczytałam ją w wieku sześciu lat, wielokrotnie do niej wracałam. Rozwija wyobraźnie w sposób, w który trudno uwierzyć.

Mogłabym powiedzieć, że moje dzieciństwo idealnie przypadło na czasy, w których wychodził w Polsce "Harry..." i zyskiwał coraz większą popularność. Wiele moich równieśników bądź dzieci starszych/młodszych wtedy przeżywało najlepsze emocje czytelnicze w życiu będąc "na fali" z Harrym. Mam nadzieję, że ci szęśliwcy przeżyli niezapomniane, miłe chwile :) Ja nie szłam za tłumem... nie pochłonął mnie boom na Harrego. Niemniej, wiedziałam filmy!

Minęło... trochę lat :) i zaciekawiło mnie nowe wydanie z ilustracjami Jonnego Duddle'a . Po filmach wiedziałam, że to będzie ciekawa czytelnicza przygoda, a akurat potrzebowałam czegoś magicznego i dość lekkiego, by oderwać głowę od różnych myśli. Tak więc oto, sięgnęłam po Harry'ego i... nie żałuję!

W pewien sposób poznaję tę historię od nowa, chociaż wiele się przypomina z filmu, który widziałam. Niemniej, pierwszy tom serii jest ciekawy, lekki... taki dziecięco-młodzieżowy :) Historia jest ciekawa i nawet kilka razy się wzruszyłam!

Z pewnością przeczytam całą serię, chociaż nie wiem, czy tom po tomie, czy nie z przerwami. Te wydanie z tymi ilustracjami jest przeurocze!

Dobrze mi się to czytało, a Harry jest tak popularny i tak wsiąkł w popkulturę, że ciężko obiektywnie go ocenić, chociaż żadna ocena własna nigdy nie jest obiektywna ;) - ale mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi.

Ode mnie 10/10, ponieważ czyta się szybko, lekko i pozwala przenieść się w świat magii, a tego nieraz nam potrzeba, by wrócić wzmocnionym do rzeczywistości!

• Harry Potter

J.K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Wydanie ilustrowane) Zobacz więcej
J.K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny Zobacz więcej
J.K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny Zobacz więcej