Elf Minuten

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jak na Coelho to całkiem znośna, jestem pod wrażeniem

Jak na Coelho to całkiem znośna, jestem pod wrażeniem

Pierwsze spotkanie z autorem. Opowiadanie poruszające i otwierające inne szuflady związane z kobiecą osobowością. Z jednej strony brutalne upokorzenie jej wartości z drugiej odkrycie wnętrza jej zawartości.

Ogólnie ma sens wg mnie ta pozycja ;) Tak jakby pusta, wyrachowana osoba szukała czegoś właśnie poza pustką. Tak po omacku, lecz odważnie. Chociaż w bólu i strachu i niewygodzie.

No nie jest to dobra literatura.

No nie jest to dobra literatura.

Idealna książka dla 15-latek, ale takich 15 lat temu - jak ja.
W gimbazie ta książka to był hit, to jak wszystkie koleżanki czytały to ja też... Ale wtedy pamiętam, że zrobiła na mnie wrażenie, więc po latach zasługuje na mocne 6 xD

Idealna książka dla 15-latek, ale takich 15 lat temu - jak ja.

Długo zbierałam się do tej książki, bo bałam się, że fabuła będzie ciężka jak Dzieci z dworca zoo. Nic bardziej mylnego. Połknęłam całość w jeden wieczór, a na koniec zalałam się łzami. Niby po raz kolejny spotykamy się z oklepanym motywem Kopciuszka (ona - biedna, prosta dziewczyna, on - światowy, bogaty, przystojny),a jednak jest w tej książce coś ciepłego i pięknego. Podoba mi się zmiana patrzenia na intymność: z towaru, który można kupić i sprzedać staje się mistycznym przeżyciem łączącym dwie osoby. Co do zakończenia, to z jednej strony jestem zła na autora za to, że zaserwował nam scenę rodem z Hollywood. Z drugiej jestem mu wdzięczna, bo właśnie tego potrzebowałam. Nie wiem, co stanie się dalej z bohaterami, czy czeka ich taka przyszłość, jakiej obawiała się Maria? Chcę wierzyć, że będą żyli długo i szczęśliwie, jak Kopciuszek.

Książka nie dla każdego, a napewno nie dla mnie. I nie chodzi o temat seksu ale o sposób pisania, czasem tak bardzo nudny jak przysłowiowe „flaki z olejem”. Trochę taka historia Kopciuszka, która była prostytutką a Książę oczywiście milionerem. No nie kupuje tego.

Po przeczytanie " Weronika postanawia umrzeć", byłem negatywnie nastawiony, a tu bardzo pozytywne zaskoczenie, wrócę do niej na pewno jeszcze nie raz, jak dla mnie piękna.

O seksie bez seksu? Jednak zbyt pruderyjna jak na podjęty temat.

O seksie bez seksu? Jednak zbyt pruderyjna jak na podjęty temat.

Główna bohaterka, Maria, skuszona perspektywą sukcesu, kariery, wielkich pieniędzy postanawia skorzystać z propozycji i wyjechać do Europy. Dziewczyna musi zmierzyć się z brutalną rzeczywistością, podejmuje błędne decyzje, pomimo tego nie traci nadziei i uczy się nowych rzeczy. Książka o miłości, namiętności, pokusach świata oraz o poszukiwaniu swoich dróg i dokonywaniu wyborów.

• Paulo Coelho
  • Pożyczone