Piękna katastrofa

Okładka książki Piękna katastrofa
Jamie McGuire Wydawnictwo: Albatros Cykl: Piękna katastrofa (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Piękna katastrofa (tom 1)
Beautiful Disaster
Albatros
2015-08-05
2014-07-02
Data 1. wydania:
2011-10-03
Agata Karolak

Historia o dwóch tornadach, które na siebie wpadają i tworzą haos. Ich losy to istny rollercoaster, wzloty i upadki.
Opowieść o dziewczynie z przeszłością i chłopaku, który walczy o ich wspólną przyszłość.
Historia może banalna, ale ciekawie przedstawiona. Dobrze, że ta dwójka na serdecznych i oddanych przyjaciół bo bez nich chyba by przepadli...

Książkę, którą chce Wam dzisiaj przedstawić czytałam nie raz, nie dwa, nie trzy i mam do niej naprawdę wielki sentyment. Wiem, że opinie na jej temat są podzielone, jednak ja kilka dobrych lat ją uwielbiałam i do tej pory moje odczucia się nie zmieniły.

Abby Abernathy chce zacząć od nowa, uciekając od swojej przeszłości. Travis Maddox to buntownik, chłopak o złej reputacji. Oboje nie spodziewają się, że staną na swojej drodze i żadne z nich nie wie, co wyniknie z tego spotkania.

Jest to z pewnością książka z motywem hate-love. Relacja Abby i Travisa jest pełna sprzeczności, a najlepszym jej określeniem jest słodko-gorzka. Ta dwójka równie mocno kocha, jak i nienawidzi. Abby z jednej strona jest pewna swoich decyzji, z drugiej strony zastanawia się nad ich słusznością. Travisa z kolei trafiła tak wielka strzała amora, iż nie raz zastanwiałam się, czy miłość może równać się z obsesją.

Piękna Katastrofa może byc historią nieco przerysowaną i nierealną, jednak w moim sercu ta książka w jakimś stopniu się wyryła i nie da się o niej tak łatwo zapomnieć.

Od momentu, kiedy przeczytałam ją po raz pierwszy minęło prawie 10 lat, gdyż czytałam ją po raz pierwszy w oryginale. I nadal co jakiś czas do niej wracam i przypominam sobie historię Gołąbka i Travisa. Bo dla niektórych tą historia jest kiepska, ale dla mnie mimo swoim wad jest to książka do której mam wielki sentyment i myślę, że to się nie zmieni.

Dziw mnie bierze, że jeszcze nie zrecenzowałam książki, do której kocham wracać.
Każda z nas chciałaby znalezć swojego księcia z bajki, Abby trafia jednak na faceta, z którym nie powinna mieć nic do czynienia, ponieważ przypomina jej wszystko to, czego pragnie w życiu uniknąć.
Marzenia marzeniami, a życie życiem. Łobuz kocha przecież najmocniej.
Cała historia wciąga od pierwszych stron. Czytałam ją z zapartym tchem! Chciałabym jeszcze raz mieć możliwość przeczytania jej nie znając całej historii.
Jeśli kochacie książki w tematyce New Adults, to... jesteście w dobrym miejscu, a ja zazdroszczę Wam tej świetnej przygody :)

Marzenia marzeniami, a życie życiem. Łobuz kocha przecież najmocniej.
Cała historia wciąga od...

Ksiązka niezła, szczególnie jej początek. Jednak to chyba nie moje klimaty

Ksiązka niezła, szczególnie jej początek. Jednak to chyba nie moje klimaty

Początek zapowiadał się fajnie. Spoko bohaterowie, ciekawa relacja między nim, jakaś tajemnica itd. jednak im dalej tym robiło się gorzej. Jak zobaczyłam w trakcie czytania ze zostało mi jeszcze pół książki to się zastanawiałam jak to możliwe i co niby tam ma się jeszcze wydarzyć. No i było upchane pełno bzdurnych sytuacji, absurd gonił absurd. Bohaterowie jacyś oderwani od rzeczywistości, kompletnie nie rozumiałam ich zachowania. Wydawało mi się jakby połowa z nich miała rozdwojenie jaźni. Zaczęłam czytać z ciekawości kolejna część (z punktu widzenia Travisa) ale niestety nie dam rady przebrnąć przez to jeszcze raz. Chociaż wydaje mi się że jest trochę lepsza niż ta część.

Początek fajny. Fajna relacja między głównymi bohaterami tak jak lubię. Ale końcówka - żałosna.

Książka może z niezbyt oryginalnym tekstem ale przypomniała mi jak na studiach poznałam męża więc wciągnęła mnie na maksa i dlatego ta wysoka ocena :)

Pomysł i fabułę można uznać za ciekawe, ale styl pisania pozostawia wiele do życzenia i kompletnie mi się nie spodobał. Bohaterowie i ich emocje są opisani pobieżnie i płytko, wiele sytuacji sprawia wrażenie oderwanych od rzeczywistości czy wręcz głupich, a głupota i naiwność niby doświadczonej przez życie bohaterki sprawiła, że przez całą książkę nie byłam w stanie jej polubić. Książce brakowało emocjonalności - nie czekałam wcale co będzie dalej, za to wręcz nie mogłam się doczekać gdy wreszcie ją skończę. Ocena 4 - chyba nawet trochę na wyrost.

Świetna książka która bardzo szybko przeczytałam. Jasne miała kilka minusów ale ogólnie fabuła,postacie bardzo mi się spodobały. Polecam

Prawdziwie piękna katastrofa...

Prawdziwie piękna katastrofa...