Podróżnik do wynajęcia

Okładka książki Podróżnik do wynajęcia Fabian S. Körner
Okładka książki Podróżnik do wynajęcia
Fabian S. Körner Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Z różą wiatrów literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Z różą wiatrów
Journeyman
Wydawnictwo Dolnośląskie
2015-01-01
2015-01-01
Emilia Skowrońska
podróż dookoła świata

Historia mężczyzny, który podróżował przez 2 lata docierając do 5 kontynentów i łapał się najróżniejszych prac, oczekując od innych jedynie noclegu oraz wyżywienia. Niezwykle wciągająca książka, która opowiada o niezwykłych przygodach oraz pokazuje jak można połączyć marzenia o podróżowaniu nie tracąc przy tym swojej kariery. Krótka i przyjemna książka, którą spokojnie można pochłonąć w jeden wieczór m.

Coś fascynującego; Niezwykle inspirująca książka! Moim zdaniem autor doskonale potrafi przedstawić czytelnikowi kulturę danego państwa, więc można się dużo dowiedzieć o świecie i o tym jaki "jest" dany kraj, a oprócz tego wplata swoje prywatne epizody. Zdecydowanie podziwiam za odwagę takiej podróży, z pewnością jest to motywujące. Uważam, że warto mieć tą książkę na swojej półce.

Autor podczas swojej dwuletniej podróży podejmuje sie zaledwie kilku "fuch", które dostaje dzięki swojemu pochodzeniu. Pomimo pobytu na różnych kontynentach cały czas przebywa wśród ludzi zachodu. Jeżeli ktoś chciałbym dowiedzieć się jak "wkręcić się" w inną kulturę to niestety, tutaj niczego się nie dowie. Pomimo tego lsiążka jest inspirująca i czyta się ją bardzo szybko.

Dzisiaj kolejny tytuł, który idealnie wstrzelił się w moje gusta! „Podróżnik do wynajęcia” to zapiski z czeladniczej wyprawy Fabiana Sixtusa Kornera - człowieka, który w pewnym momencie swojego życia podjął decyzję o zdobyciu wszystkich kontynentów w ciągu dwóch lat. Wydawać by się mogło, że to kolejna z wielu podróżniczych książek istniejących na rynku, jednak w tym przypadku autor swoje wyprawy chce łączyć z pracą wykonywaną w kolejno odwiedzanych miejscach. Za swoje usługi nie chce pobierać opłat a jedynie oczekuje zapewnienia mu noclegu i pożywienia. W książce tej najbardziej spodobało mi się stawianie człowieka na pierwszym miejscu. Autor skupia się na kontaktach społecznych panujących w danym kraju, nie wgłębiając się zanadto w opisy krajobrazów czy charakterystycznych dla danego regionu zabytków. Pokazuje on, że rozmowa i namacalne przebywanie z drugim człowiekiem jest najważniejszym spoiwem relacji międzyludzkich. W książce nie brakuje również śmiesznych czy niebezpiecznych sytuacji. Z zaciekawieniem przewracałam kolejne strony, czekając na następne kraje odwiedzane przez Fabiana. Autor książki równolegle ze swoimi podróżami prowadził również bloga. Mi książka bardzo przypadła do gustu dlatego serdecznie Wam ją polecam!

Mój instagram: my.books.shelf

Połowa sezonu wakacyjno-wyjazdowego.U mnie niestety w tym roku w sezonie wyjazdu nie było i nie będzie.No to pocieszam się książkami podróżniczymi😉
Tym razem wybór padł na "Podróżnik do wynajęcia". Czytało się szybko,autor co prawda za wiele się "nie napracował"..ale na pewno coś zyskał podczas tych podróży..W sumie dobrze, że nie spotkało go nic złego,(oprócz jednego napadu)po czym by żałował pobytu w danym kraju.Ogòlnie książka mi się średnio podobała.

Książka została dość skrytykowana, więc postanowiłam napisać coś na jej obronę. Trafiłam na nią przypadkiem na wyprzedaży na chodniku, stwierdziłam, że podróżnik do wynajęcia byłby idealny dla moich przyjaciółek singielek, które uwielbiają podróże i zamierzałam obdarować je tą historią. Sama skusiłam się na poznanie przygód, których ja sama, mimo, że trochę po fachu, nie odbędę.
Pomysł na życie świetny, imanie się kreatywnych prac za dach nad głową i wyżywienie, poznawanie ludzi i kultury - super. Autor nie był pisarzem, wybaczmy mu więc niedociągłości w pierwszej książce, jaką popełnił. Brakuje rozbudowanych opisów jak w Nad Niemnem, czuje się niedosyt ;) ale książką pozwala uwierzyć w siebie, swoje możliwości, dobrych ludzi i tego, że wszystko jest możliwe, jak to sobie założymy!
Więc, moi drodzy, nie krytykujmy tak bardzo tego, że ktoś coś przeżył i może nie do końca składnie opisał .. dla niego to dwa lata historii, dla nas 230 stron, takich "na odwagę" ;)

"Chciałbym mieć odwagę do pozostania wiernym sobie, zamiast żyć tak, jak oczekiwali tego ode mnie inni".

Fabian Korner przeżył wyprawę swojego życia. Jego wędrówka i poszukiwanie samego siebie stała się dla niego życiowym projektem, otworzyła przed nim wiele możliwości i przygotowała do dalszego życia w swojej ojczyźnie.

Swoje zapiski autor przedstawił w sposób zwarty i treściwy. Dodatkowym plusem są kody QR przy każdym z rozdziałów, które pozwolą obejrzeć filmiki lub zdjęcia z tej wyprawy.

Swoje zapiski autor przedstawił w sposób zwarty i...

Jako fanka serii "Z różą wiatrów" ochoczo sięgnęłam po tę książkę. Jak widać po ocenie (5 gwiazdek) pozycja ta ani mnie szczególnie nie wciągnęła ani też nie zanudziła na śmierć; była po prostu przeciętna. Owszem, czytało się ją lekko i szybko, ale lektura ta nie wywołała we mnie silnej potrzeby rzucenia wszystkiego i udania się w podróż śladami autora i doświadczenia podobnych emocji czy wrażeń.

Zdecydowanie nie będzie to moja ulubiona pozycja z serii. Książka ok, ale każdy poruszony temat był opisany niezwykle pobieżnie. Sama czeladnicza podróż super, i wcale nie dziwię się, że człowiek chciał się tym bogactwem doświadczeń podzielić w formie książki. Niestety sama książka wyszła tak sobie.

Jednym z ciekawych spostrzeżeń zawartych w niniejszej książce jest ukazanie tego, iż swobodna możliwość wyboru swojej drogi życiowej i podjęcia różnego rodzaju decyzji często okazuje się trudnym zadaniem dla współczesnego młodego człowieka.

• Podróże
  • Podróżnicze
  • Świat
  • Reportaż
  • Z różą wiatrów

Dodaj cytat z książki Podróżnik do wynajęcia