Sipario, L'ultima avventura di Poirot

Okładka książki Sipario, L'ultima avventura di Poirot
Agatha Christie Wydawnictwo: Mondadori Cykl: Herkules Poirot (tom 39) Seria: Scrittori del Novecento kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
1999-01-01
włoski
Diana Fonticoli
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Aż trudno mi uwierzyć, że to koniec Poirota. Przez siedem lat dostarczał mi masę rozrywki, bawił, zastanawiał, ostatecznie też i wzruszał. Nigdy nie udało mi się rozwiązać żadnej z jego zagadek, co tylko potwierdza talent pani Christie, bo łatwiejsze kryminały rozkminiałam zawsze bez problemu. Ta część ma w sobie sporo smutku i nostalgii. No i stare, dobre Styles... I kto...

Jakbym miała opisać tę książkę tylko jednym zdaniem to napisałabym, że zakończenie kariery Herkulesa Poirot w wielkim stylu.

Jest to druga książka Agathy Christie, która po "Morderstwie w Orient Ekspressie" otrzymuje ode mnie ocenę 10/10.

Czuję taką melancholię po przeczytaniu tej historii jakbym żegnała się z Herkulesem, a przecież przede mną do poznania jeszcze tyle...

Druga książka Agathy Christie, którą przeczytałam i zarazem druga z cyklu o Herkulesie Poirocie. Czyta się ją całkiem przyjemnie, jednak zakończenie trochę zaskakuje, a nawet pozostawia niedosyt. Nieprędko sięgnę po kolejne powieści z tego cyklu.

"Kurtyna" jest ostatnią książką, w której bierze udział Herkules Poirot. Przyjeżdża on do hotelu w Styles i zaprasza tam swojego przyjaciela kapitana Hastingsa. Miejsce jest nieprzypadkowe, ponieważ dokładnie w tym samym miejscu miała miejsce zagadka kryminalna z pierwszej książki, w której wystąpił Herkules Poirot, czyli "Tajemnicza historia w Styles".

W tej części...

Pierwszy kontakt z Agatą; czytało się szybko i przyjemnie, choć zakończenie może mocno rozczarować. Ot, autorka zdecydowała się bezceremonialnie opisać drugie dno wszystkich przedstawionych wcześniej wydarzeń na ostatnich pięciu stronach. Wygląda to tak, jakby nie chciało się jej wplatać zakończenia w dalszą opowieść. Jak na mistrzynię kryminałów dość dziwny zabieg i trochę...

Świetna. Trochę inna niż wszystkie, chyba trochę smutniejsza, ale równie porywająca.

Bardzo dobra książka.

Przeczytałam kilkanaście (kilkadziesiąt?) książek Christie i myślałam, że nic już mnie aż tak nie zaskoczy. Ta książka to arcydzieło wśród kryminałów, klasa sama w sobie. Poirot był wielkim i specyficznym człowiekiem, w taki też sposób odszedł. Bez wątpienia najlepsza i najbardziej zaskakująca książka Agathy Christie.

Świetna. Wiem, że przeczytałam ją nie bacząc na chronologię ale nie mogłam się powstrzymać. Christie rewelacyjnie poprowadziła fabułę i wspaniale oddała charakter schorowanego i poczciwego Poirota. Na pewno jeszcze do niej wrócę.. na koniec. Polecam

Hercules Poirot jest jednym z moich najbardziej ulubionych książkowych detektywów. Nikt nie myśli tak jak on, nikt nie ma tak unikatowego stylu. I chociaż „Kurtyna” jest najsmutniejszą częścią serii o belgijskim detektywie, jednocześnie jest tez kwintesencją klasycznego brytyjskiego kryminału, którym mogłabym zachwycać się w nieskończoność.

Dopadła nawet jego - żwawego,...

2 449
    1 507