Podręcznik wojownika światła

Drzewo Babel
2000-01-01
2000-01-01
esej przypowieść

Czasami lubię wrócić do twórczości autora, którego czytałem przed laty. Tym razem padło na Paulo Coelho. Dekadę temu przeczytałem prawie wszystkie jego ówczesne książki i ogólnie rzecz biorąc, zachwyciłem się.

Co sądzę teraz? Po przeczytaniu "Podręcznika wojownika światła" myślę, że mimo wszystko warto od czasu do czasu sięgnąć po takie książki. Może i na jej kartach zawarto oczywiste sprawy, ale jakże często o takich właśnie sprawach zapominamy.

Później niejednokrotnie spotykałem się z opiniami, iż Brazylijczyk zajmuje się "tanim coachingiem", a jego twórczość to w istocie zbiór trywialnych złotych myśli....

Przyjemna lektura, przepełniona ciekawymi spostrzeżeniami. Można z niej wiele wyciągnąć.

"Wszyscy to potrafią. Ale nikt nawet nie podej rzewa, że jest
wojownikiem światła. Każdy człowiek może nim być."

Nie powinno się jej czytać ciągiem, ta książka to zbiór myśli, weź jedną zatrzymaj się i przemyśl.

"Wszyscy to potrafią. Ale nikt nawet nie podej rzewa, że jest
wojownikiem światła. Każdy człowiek może nim być."

Ode mnie 1/10 Jestem ambitny i każdą lekturę staram się doczytać do końca i dopiero potem oceniać...niestety do mnie to nie przemówiło...

To jest świetna książka do czytania na toalecie. Kilka stron i kupa raz :)

To jest świetna książka do czytania na toalecie. Kilka stron i kupa raz :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O czym jest ta książka? Nie mam pojęcia. Na pewno pojawiają się w niej momenty. Są mądre fragmenty czy nawet części, ale w ogólnym rozrachunku ciężko coś z tego wynieść czy zapamiętać. Uważam również, że takie treści powinny być wydane w bardziej elegancki sposób.

Memowany przez tych, którzy go nie czytali.

Memowany przez tych, którzy go nie czytali.

Cudowny przewodnik dla tych, dla których nie liczy się tylko dobro materialne!

Cudowny przewodnik dla tych, dla których nie liczy się tylko dobro materialne!

Może być. W czasach liceum jak to czytałem to miało to sens i dla młodych ludzi może to dać coś do myślenia.
Dziś jak mam trochę więcej lat to rozumiem jak bardzo te słowa nie mają sensu.

Dziś jak mam trochę więcej lat to rozumiem jak bardzo te słowa nie mają sensu.

O jejku... Jeśli jesteście nastolatkami czytajcie. Jeśli dorosłymi ludźmi którzy kochali tą książkę... Nie róbcie sobie tego, z oceny 9 spadła na 3. I to przez wzgląd na sentyment

• Paulo Coelho
  • 2011