Podręcznik wojownika światła

Paulo Coelho inne 156 str.
Manuel do Guerreiro da Luz

Drzewo Babel
inne
esej przypowieść

Kup książkę

Każda książka Coelha niesie ze sobą przesłanie. Zawiera wiele przesłań, które mogą stanowić wskazówki na przyszłe życie. Szybko się czyta.

Książka jest przede wszystkim zbiorem wskazówek, podpowiedzi, porad oraz różnego rodzaju sugestii, jak powinno się zachowywać, postępować oraz walczyć o to, co się nam należy.
-----------------
Napisana jest głównie w formie zaleceń jakie może wydawać mistrz/nauczyciel swojemu uczniowi. Można się z niej dowiedzieć, że każdy ma wiele wad, ale powinno się z nimi walczyć i...

Ta pozycja, tak samo jak poprzednie tytuły Paulo Coelho, które miałam w ręce zawiera bardzo dużo uniwersalnych mądrości. Jest to zbiór zasad wojownika światła, ale również i wskazówek, swoistych drogowskazów na drodze życia. Wiele pięknych słów, z którymi jeśli nie w całości to chociaż w części każdy z nas może się utożsamiać.

"Wszystkie drogi świata prowadzą do serca wojownika.
Zanurza się on bez wahania w rzece namiętności, która przepływa przez jego życie.
Wojownik wie, że wolno mu wybrać to, czego pragnie.
Podejmuje więc decyzje z odwagą, bezinteresownością, a czasem - z odrobiną szaleństwa.
Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca.
Przekonał się, że wcale nie trzeba wyrzekać...

Książka po prostu niesamowita, konkretny, głęboki zbiór istotnych elementów ludzkiej wędrówki każdego człowieka. Książka wręcz pochłania, a jednocześnie jest tak wartościowa, że chce się do niej wracać kolejny i kolejny raz.

"Podręcznik wojownika światła" składa się z prologu, ukazującego postać chłopca dążącego do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu, który zaszczepiła w nim spotkana, nieznajoma, piękna kobieta.
Nie zważając na opinie i osądy otaczających go ludzi przez wiele lat pracuje nad sobą i podejmuje różne próby, by sprostać wyzwaniu. Kiedy rezygnuje myśląc, że niczego nie osiągnął i...

Banał na banale.

Genialne, krótkie ale bardzo treściwe

Wszyscy,którzy utracili nadzieję i wiarę w swoje możliwości i nie wierzą, że "jutro będzie lepiej", powinni przeczytać tę książkę

Zdecydowanie nie jestem miłośniczkę twórczości Paula Coelho. Przeczytałam kilka książek gdyż otrzymałam je w prezencie a to zobowiązuje. Podobnie rzecz się miała z "podręcznikiem", który co ciekawe zapamiętałam jako "przewodnik".
Widzę, że opinie w serwisie są skrajnie różne.
Ja książkę oceniam wysoko.
Może trafiła do mnie w odpowiednim momencie?
Na pewno poprawiała mi...

Dyskusje

3 360