Z zimną krwią

Okładka książki Z zimną krwią
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Harlequin Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Z zimną krwią
Keeper of the Bride
Harlequin
2014-11-19
2014-11-19
Monika Krasucka
kryminał romans

Wciągający mini kryminał. Jak lubi się pióro tej autorki to, tę książkę wręcz się "łyknie" . Polecam 📚

Na półkach: , , , , ,

Nie spodziewałam się, że to będzie takie dobre. Przeczytałam wcześniej czternaście książek Tess Gerritsen i wiedziałam, że pióro autorki to gwarancja udanej lektury, ale tym razem Gerritsen przebiła wszystko i nie pozwoliła mi oderwać się od książki ani na chwilę. “Z zimną krwią” wydana w 1996 roku po raz pierwszy to powieść z okresu początków kariery pisarskiej autorki łącząca w sobie kryminał bardzo zgrabnie połączony z romansem. Kilka tego typu pozycji z wczesnego dorobku Tess już czytałam i wydały mi się, jeśli nie nieco infantylne to zbyt naciągane. Tym razem autorka nie pozwoliła mi dostrzec takich mankamentów. A może byłam tak pochłonięta lekturą, że straciłam z oczu istotne braki. W każdym razie jest bardzo niebezpiecznie, nieprzewidywalnie, a akcja powieści mknie z prędkością tornada. Bohaterka znalazła się w nie lada tarapatach, omal nie straciła życia, ktoś zamordował jej niedoszłego męża, choć ona sama solennie przysięga policji, że nie mieli żadnych wrogów. Okazuje się jednak, że będąc jednocześnie narzeczoną lekarza i pielęgniarką na ostrym dyżurze można jednak opatrywać rany mordercy i bombiarzowi w jednym...

Znakomita lektura z wciągającą, dynamiczną akcją, z fabułą bez zbędnych opisów, za to z wieloma romantycznymi scenami. Wrzuca czytelnika w sam środek precyzyjnie opracowanego planu, sterowanego z więzienia przez miejscowego bossa, w którym ofiarą zamachu bombowego miał być prokurator okręgowy w Portland... Klasycznemu kryminałowi z elementami thrillera towarzyszy gorący romans, z gatunku współczesnych “mezaliansów”, ale zakończony ślubem i obietnicą uczucia na długie, długie lata...

W swoim gatunku to takie małe dziełko, sprawnie skonstruowane i znakomicie prowadzone, bez ambicji bycia wielką literaturą. I tak też należy je traktować. Zapewne za chwilę cała intryga umknie mi z głowy, ale było warto przez te cztery godzinki zapomnieć o bożym świecie...

Wielbicielom sensacji i romansu polecam.

Typowa książka podróżna. Wątpię czy za rok-dwa będę pamiętać fabułę, nie zmienia to faktu, że jest to wciągający, lekki kryminał.

Książka z 1990 roku. Kryminał z mocnym wątkiem romantycznym. Przeczytałam w kilka godzin, nie jest to arcydzieło, ale czytalo się szybko i przyjemnie. 😁 Uwielbiam styl Tess dlatego nawet te jej pierwsze Harlekinowate kryminały mi się podobaja. 🤣

Dość fajna książka, z dreszczykiem i początkiem miłości.

Dość fajna książka, z dreszczykiem i początkiem miłości.

Chyba większość kobiet marzy o ślubie prosto z bajki. O dniu bez żadnych
niedociągnięć, kiedy to wszystko będzie tak, jak sobie wymarzyły. Nikt nie spodziewa się
nagłego zwrotu akcji i obrócenia najwspanialszego dnia w jeden z najgorszych.
Nina Cormier też się tego nie spodziewała. Nasza bohaterka pozostała sama przed ołtarzem.
Jednak absolutnie nikt nie przewidział tego, co stało się później…
* * *

Nasza bohaterka zostaje porzucona tuż przed kościelną ceremonią ślubu. Chwilę
później kościół dosłownie zostaje wysadzony w powietrze. Nagle pojawia się masa pytań:
Czy Nina była celem? Któryś z gości? Może jednak pastor? Na razie jest zbyt wiele
niewiadomych, by cokolwiek stwierdzić. Gdy ktoś chce zepchnąć samochód Niny z drogi,
sprawa zaczyna nabierać kolorów. Jednak Nina nie ma żadnych wrogów, a przynajmniej nie
przypomina sobie, żeby jakichkolwiek miała. Kto chce ja więc zabić?
Do śledztwa w tej sprawie przydzielony jest Sam Nawarro z Wydziału ds. Zamachów
bombowych. Zapewnia on Ninie bezpieczeństwo oraz stara się rozwikłać sprawę bomby w
kościele oraz innych, które w ostatnim czasie zostały podłożone w mieście. Jednak ochrona
głównej bohaterki nie jest łatwa. Czyżby policjant poczuł miętę do ofiary? Czy to przeszkodzi
mu w znalezieniu bombiarza?

* * *

Poprzez dynamiczną akcję przez książkę brnie się w błyskawicznym tempie. Czytając
lekturę, wpadamy w akcję, gdzie jedno wydarzenie goni drugie. Co prawda wielu rzeczy
można się domyślić, ale nie wpływa to na przyjemność czytania i śledzenia losów bohaterów.
Chyba największymi plusami tej książki są: lekkie pióro autorki i nieskomplikowany język,
co w efekcie daje bardzo krótki czas czytania książki. Jeśli ktoś potrzebuje oderwać się od
rzeczywistości i chociaż chwilę odpocząć, to ta książka jest właśnie dla niego.

Chyba większość kobiet marzy o ślubie prosto z bajki. O dniu bez żadnych
nagłego zwrotu akcji i obrócenia najwspanialszego dnia w jeden z najgorszych.
Jednak absolutnie nikt nie przewidział tego,...

Książka łatwa, szybka w czytaniu. Ciekawa i bez zbędnych opisów, akcja szybko się rozkręca :)

Mimo, że Tess zawsze będzie mi się kojarzyła z Anatomią zbrodni to Z zimną krwią, jej autorstwa też mnie przekonała.

Tak naprawdę książka jakich wiele, troche thrillera, trochę dramatów, trochę romantyzmu. Można ją uznać za taki trochę ckliwy kryminał, gdzie wątek romantyczny trochę dominuje resztę fabuły i mimo, że nie przepadam za tego typu zabiegami to ten jakoś do mnie przemówił.

Nie wybitne, ale godne polecenia dzieło Tess.

Kolejna książka na przyjemny wieczór. Jednak nic specjalnego się tutaj nie dzieje. No i jak dla mnie to byłoby lepiej bez romansu. Czy oni nie mogli poczekać do końca tej sprawy? Tylko te "czy on mnie kocha?" NIE! Idź się schować przed mordercą! Po za tym to się nie nudziłam więc jest dobra.

Taka sobie. Banalna i przewidywalna.

Taka sobie. Banalna i przewidywalna.