Szczęśliwy dom

Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia Cykl: Jabłoniowy Sad (tom 1) literatura piękna
Filia
literatura polska
Jabłoniowy Sad (tom 1)
literatura piękna
literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Rodzina na medal

15 Link do recenzji

Książka bardzo ładnie napisana. Lektura dobra "do poduszki". Lekka, obyczajowa, bardzo dobrze się czyta- tak samo jak inne pozycje autorki. Po przeczytaniu pierwszego tomu czytelnik musi sięgnąć po następny. Ciekawość nie pozwoli mu sięgnąć po inną pozycję.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ciepła , "swojska" powieść z dużą dawką rodzicielskiej miłości.
Cztery siostry i cztery różne problemy życiowe oraz przystań,gdzie mogą się wygadać-rodzinny dom z kochającymi się rodzicami.
Mnie takie historie zawsze rozczulają-bo kto nie chciałby mieć takiego domu?

Pierwsza część zachęca mnie do sięgnięcia po kolejne, szczególnie, że zakończyła się tak jak powinna kończyć się pierwsza część czyli z nierozwiązanymi problemami bohaterek. I choć generalnie historia jest banalna, taka jak inne, to jednak inna, nie rozwlekła lecz wartka akcja, zachęca do zagłębienia w losy kobiet, które są głównymi bohaterkami tej powieści. Czytałam...

Przerodzinna, naturalna, nie tylko dla kobiet, polecam jako lekkie czytadełko.

Bardzo przeciętna trylogia, sztuczny,nieralny świat, dziwni bohaterowie. Nieudolna próba nawiązania do Jeżycjady. Jednym słowem- wszystkie trzy książki są po prostu nudne.

Gdy zobaczyłam tę książkę w bibliotece, przeczytałam opis i stwierdziłam, że biorę. Tym bardziej, że cykl francuski autorstwa pani Mirek bardzo mi się spodobał. Niestety "Szczęśliwy dom" nie przypadł mi do gustu i chyba wiem dlaczego. Za dużo w nim stereotypowo nakreślonych ról kobiecych, frazesów ciągle przytaczanych, że kobieta zawsze musi być mądra, bo uroda szybko...

Książka emanująca mnóstwem ciepła płynącego z rodzinnego domu. Przepełniona przeróżnymi emocjami. Cudowna.

Podczas lektury zaglądamy w historie małżeństwa i ich dorosłych córek. Jan stworzył ten dom i razem z zoną budowali przez lata cudowną atmosferę aby ich cztery córki wyrosły na mądre i szczęśliwe kobiety. Przed czterdziestą rocznicą ślubu głowa rodziny robi rachunek...

Nie przepadam za powiesciami historycznymi, a ta milo mnie zaskoczyla! Z historii malzenstwa i ich 4 corek mozna wyniesc nauke, a czytajac przeniesc do pachnacego sadu oraz ksiegarnio-herbaciarni pijac aromatyczna herbate :)

Piękna seria o zwykłym życiu,zwykłych ludzi. Jak w życiu,rozterki,radości,rozstania i miłości. Ale i tak najważniejsze aby żyć i być razem.Polecam wszystkie trzy tomy. Naprwadę warto.

Dyskusje

• 2018