Igła

Ken Follett powieść historyczna 416 str.
The Eye of the Needle

powieść historyczna
igła kryptonim normandia inwazja wielka brytania front

Porównaj ceny i

Zasługuje na pochwałę

Klasyka powieści szpiegowskiej. Przed lądowaniem w Normandii wojska alianckie przeprowadziły kilka precyzyjnych i jak się później okazało udanych akcji dezinformacyjnych. Najbardziej znana to oczywiście "Bodyguard" opisana przez Bena Macintyre'a. Jej mniej znaną częścią jest operacja Fortitude South (Fortitude North informowała o planowanym desancie w Norwegii), będąca...

Lubię tego autora.

Niezmiennie jedyny autor szpiegowskich thrillerów, którego jestem w stanie czytać. Ba! Czytam z zapartym tchem. Na minus przelukrowany finał, ale, kurka, jak to trzyma w napięciu! :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku(Boże, jak to brzmi!!!) po raz pierwszy usłyszałem o K.Follecie oraz samą powieść w radiowej "Trójce" jak powieść w odcinkach, zaraz potem udało mi się kupić wydanie książkowe(950zł, ależ to były ceny) i od razu ją pochłonąłem w dwa wieczory. Powtórnie czytałem około dwadzieścia lat temu, teraz kiedy przeszedłem na emeryturę i...

Na półkach: , , , , , , ,

Niezłe czytadło. Nie podobał mi się wątek romansowy ze względu na to, że już wiele rozdziałów wcześniej był przygotowywany i było to widać na wiele kilometrów, a postać kobieca była niedoświadczona, niedopieszczona i naiwna przez co stanowiła rekwizyt w rękach autora zamiast interesującą postać.

Klasyczna chociaż debiutancka powieść Folletta. Mistrzowska konstrukcja, napięcie rośnie z każdym rozdziałem. Czy taka historia mogła się wydarzyć, czy mogła zmienić losy wojny?

Świetna książka. Polecam!

Książka wciągająca i trzymająca w napięciu, głównie dzięki ciekawym i wielowymiarowym bohaterom, ale również wartkiej narracji. Książka, jak na powieść sensacyjną przystało, przekracza granice realizmu, ale robi to w sposób subtelny i z korzyścią dla dramaturgii. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to wątek erotyczny, niemniej dopuszczam możliwość, że taki jest wymóg...

Ksiazka bardzo dobra, trzyma w napieciu caly czas z happy endem, nie moglem sie od niej oderwac.Obejzalem nawet film oparty na tej ksiazce, niestety poziom filmu to kompromitacja, w porownaniu z powiescia.

Dyskusje

2 865