The Dead Girls Dance

Okładka książki The Dead Girls Dance Rachel Caine
Okładka książki The Dead Girls Dance
Rachel Caine Wydawnictwo: Signet Cykl: Wampiry z Morganville (tom 2) fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 2)
Signet
2007-04-07
2007-04-07
9780451220899
wampiry fantasy

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Bardzo lubiłam tę książkę jako dziecko, ale jest pewna, że gdybym powróciła do niej teraz po paru latach to już nie byłabym nią tak zachwycona. 7 gwiazdek za sentyment.

Tutaj związek Clarie i Shanea nie był zbyt ciekawy. Świat stracił na sile. Nie będę kontynowała. Bardziej wolę ,,Zmierzch".

Ginie wampir. To sytuacja niedopuszczalna. Ktoś musi za to zapłacić. Claire i jej przyjaciele są zmuszeni do dokonania pewnych wyborów.
Powieść dość dramatyczna, akcja szybka, intryga wciągająca.

Powieść dość dramatyczna, akcja szybka, intryga wciągająca.

Kolejna część i kolejne wrażenia. Tata Shane'a wrócił do Morganville i sieje chaos. Ochrona Amelie wcale nie chroni już tak mieszkańców Domu Glassów jak powinna. A Monica jak zwykle nie odpuści i dalej próbuje uprzykrzyć Claire życie. Jednak sama też ma swoje za uszami i Frank Collins o tym pamięta. Jak to się skończy? Czy Shane przeżyje czy jednak spłonie w klatce?
Pełna napięcia, dobrze napisana część, od której trudno się oderwać.

Pełna...

II tom cyklu " Wampiry z Morganville". Claire mieszka w domu Glassów, który znajduje się pod Ochroną Amelie, założycielki Morganville, ale niestety w mieście zjawiają się przeciwnicy wampirów którymi przewodzi ojciec Shane`a - znienawidzony przez wszystkich Frank Collins.
Shane zostaje skazany po tym jak zabija wampira - co nie jest prawdą.
Michael, Eve i Claire za wszelką cenę próbują udowodnić jego niewinność ale Michael nie jest wiele w stanie zrobić nie mogą opuszczać domu. Claire zostaje zaproszona na Bal Umarłych Dziewczyn i wybiera się tam wraz z Eve aby odnaleźć Sama Glassa, który jest dziadkiem Michaela. Jest jedynym, który może im pomóc uniewinnić Shane`a.
Na Balu Claire znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie, ale ratuje ją Sam,
a Michael podejmuje decyzję, która wpłynie na jego dalsze życie w mieście.

Kolejna świetna książka pełna akcji, która trzyma w napięciu.

Shane zostaje skazany po tym jak zabija wampira - co nie jest prawdą.
Michael, Eve i Claire za wszelką...

Zakochałam się w tym cyklu. Kolejny tom wciąga mnie jak magnes.Tajemnicze, pełne zła Mongarville i Claire bohaterka,która z pozoru jest szarą myszką ale drzemie w niej geniusz i dusza wojowniczki, potrafi sprostać wszystkim wyzwaniom.Doskonałe wątki kryminalne i grupa przyjaciół gotowych oddać za siebie wzajemnie życie, jednym słowem coś pięknego.Polecam wszystkim wielbicielom wampirów.

Przeraźliwie nudna książka. Kiepsko napisana i chaotyczna.
Szkoda, że autorka nie skończyła tej serii na pierwszym tomie.
Nie byłoby wstydu.

Przeraźliwie nudna książka. Kiepsko napisana i chaotyczna.
Szkoda, że autorka nie skończyła tej serii na pierwszym tomie.
Nie byłoby wstydu.

Z rozpędu po pierwszym tomie zabrałem się za drugi. Powinny być wydane jako jeden.
Jest szybko i lekko. Akcja jak w filmie sensacyjnym, tu strzelanina, tam pożar, a między nimi porwania, ciemne korytarze i straszenie kłami. Jest dynamicznie i to największa zaleta książki. Ale sztampowo i przewidywalnie. Jak po raz enty czytałem jak bohaterka jest przerażona i to bardziej niż jeszcze 5 minut wcześniej, choć wtedy była przerażona, tak, że już bardziej się nie da. Ech, co za dużo to nie zdrowo. Nie ruszało mnie. Zwłaszcza, że cały czas byłem przekonany, że nic złego nikomu z głównych bohaterów się nie stanie. Będzie cholerny happy end. Nawet w horrorach klasy C, z grupy nastolatków wyjeżdżających do pustego domku, gdzieś w głuszy przeżywa tylko jedno, dwoje.
No i ta główna bohaterka. Niby taka genialna, prymuska, ale tak naprawdę irytujący dzieciak, który nie powinien wtrącać się w sprawy dorosłych. Tutaj w ogóle nastolatki mają jak w raju. Robią co chcą, nie pracują, a stać ich na dom i samodzielne życie. Zawsze pod ręką znajdzie się dorosły, co z opresji wyciągnie. Bajka.

Książka jak zwykłe kino sensacyjne. Kilka godzin rozrywki i nic po skończonej lekturze.

1997

oki:))