Wojownicy. #1 Ucieczka w dzicz

Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Warriors. Into the Wild
2015-07-01
9788365122025
Katarzyna Krawczyk
młodzieżowa fantasy koty

Książka była bardzo ciekawa i pełna zwrotów akcji, miała bardzo wyrazistych bohaterów.
Nie mogłam się od niej oderwać.

Wojownicy Erin Hunter są książka z którą wiążę się wiele sentymentalnych wspomnień.
Kupiona w nieistniejącej już księgarni w moim mieście, dzięki której mój gust literacki i zamiłowanie do fantastyki mogło sie rozwijać.
Wtedy książka byla z wydawnictwa Amber,które wydało tylko 2 pierwsze tomy.

Nowa Baśń zaskarbiła sobie moja wdzięczność wznowieniem serii oraz kontynuacją...

Książka mnie zawiodła na całej lini.Spodziewałam się przygód kotów a dostałam jakieś przepowiednie,walki.Beznadziejna.

Pierwsza część wspaniałej serii Wojownicy. Nie tylko dla kocich fanów. Bardzo, bardzo mi się podobała. Godna polecenia dla każdego.

Genialna książka!

Książka porwała mnie w wir czytelniczy już od pierwszej strony! Uwielbiam ją!

Na półkach: , , , , , , , , ,

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania czytelniczego na LC. Zdecydowanie nie jest ona dla mojej grupy wiekowej, chociaż czytam młodzieżową literaturę, dobrze się przy tym bawiąc. To taki "król lew" tylko w świecie kotów. Fabuła przewidywalna, postacie nijakie, napisana dość prosto. Męczyłam się przy jej czytaniu.

Tom pierwszy podsunąłem młodszemu w ramach akcji "coś trzeba robić w czasach zarazy". Sam siadłem też, bo "polecane" i... wypadło średnio. Przynajmniej w moich oczach. Średnia akcja, średnie tempo, średni warsztat, ot, książka nie dla mnie. Ale za to haczyk został połknięty przez młodszego. A wszak o to chodziło! Po tomie pierwszym, wpadł tom drugi, potem trzeci gładko jak...

Od bardzo dawna widuje różne części tej ogromniej serii. Gdy nadarzyła się okazja z ciekawości sprawdziłam, czemu ludzie to czytają.

Mamy tu odczynienia ze światem gdzie koty mają cechy ludzkie, zakładają klany, osady, toczą ze sobą wojny itp. Na początku było takie "Fajnie koty", potem miałam już tylko zawroty głowy. Na początku mamy drzewo hierarchii/ genealogiczne...

Ciekawa i trzymająca w napięciu historia. Podchodziłam do niej dość sceptycznie, jako dla bajki dla dzieci, ale o dziwo powieść okazała się naprawdę ciekawa.

Dyskusje

• Fantastyka