Gioconda i różni tacy, czyli Kot Leonarda

sztuka
XXL
2005-01-01
2005-01-01

Dziwna, więcej do ogladania niż czytania. Taki ekstremalny wyczyn edytorski. Zajmuje sporo miejsca na półce, mozna podczytywać, do poduszki.

Mirosław Malcharek proponuje książkę, będącą graficznym przedstawieniem eseju poświęconego Leonardowi Da Vinci. Każdą stronę wypełnia grafika pożółkłej strony z tekstem napisanym pismem odręcznym i ilustracjami. Autor nawiązuje do życiorysu wybitnego twórcy renesansowego, a także snuje refleksje na temat jego dzieł malarskich. Książka ta nie jest kompendium wiedzy, czy...

• Przeczytane w 2015 roku

Dodaj cytat z książki Gioconda i różni tacy, czyli Kot Leonarda