Szminka w wielkim mieście

Świat Książki
Lipstick Jungle
literatura obyczajowa, romans
Małgorzata Juźwik

Książka w klimacie "Seksu w wielkim mieście". Tyle, że tu bohaterki są po czterdziestce i zrobiły już karierę. Autorka bardziej skupia się na wątku romansowym. Blihtr, luksus i przepych biją po oczach, za mało refleksji. Takie czytadło, dobre na wieczór lub wakacje.

Średniak jakich dużo, typowy romans jak większość harlequin'ów, które przeczytałam.

Dawno tak się nie męczyłam z książką. Kilkanaście razy byłam bardzo bliska rzucenia tą książką o ścianę, tudzież telewizor. Byłam ciekawa co będzie na końcu ale...
się nie doczekałam.
Nie da rady tego czytać.

Ani nie porywa, ani nie odstrasza. Czasami wlecze się jak flaki z olejem, innym razem mocno wciąga.

Lekka książka na jeden, dwa wieczory. Prosta historia i prosty język. Typowe romansidlo.

Bardzo przyjemna, lekka lektura. Można rzec - babskie czytadło.

Zaczęłam... ale jednak w międzyczasie trochę się nią znudziłam, więc czeka, aż nabiorę na nią chęci (albo nie będę miała co czytać).
Jak do tej pory oceniam tak, jak widać powyżej :)

Chciałabym wiedzieć jak książki Candace Bushnell trafiły na listę bestsellerów! Chciałabym wiedzieć jak na podstawie jej książek powstają seriale! Chciałabym wiedzieć jak po pierwszej książce "seks w wielkim mieście", która niestety okazała się ogromną stratą czasu, można napisać coś zupełnie innego, o wiele dłuższego i również kiepskiego?
Muszę jednak przyznać, że...

Pierwszego spotkania ze 'Szminką w wielkim mieście' doświadczyłam dzięki serialowi. C o prawda obejrzałam jedynie kilka odcinków, ale wystarczająco dużo, żeby mnie zainteresował. Jednak nie kontynuowałam tej przygody z niewiadomych przyczyn. Po kilku latach, a dokładniej około dwóch tygodni temu natknęłam się zupełnym przypadkiem na książkę. Po kilku pierwszych stronach...

Marne. Powiedziałabym, że wręcz identyczne do "Sexu w wielkim mieście". Autorka najwidoczniej nie może bądź nie chce stworzyć czegoś nowego, zaskakującego. Obraca się cały czas w jednej tematyce. Czy każda kolejna jej książka będzie sequalem poprzedniej???

• 2012
  • Chcę w prezencie