Bezuzyteczna.pl. Codzienna dawka wiedzy bezużytecznej

Znak
ciekawostki bezużyteczność
inne
ciekawostki bezużyteczność

Dla mnie bomba. Wiedza może bezużyteczna, ale jakże ciekawa. I momentami powalająco zabawna.

Groźną „groźbę” przeczytałam na okładce tej książki. I bardzo dobrze! – pomyślałam w odpowiedzi – bo są tacy ludzie, jak ja, którzy wprawdzie korzystają z Internetu, ale nie we wszystkie ważne, a w tym przypadku ciekawe, jego zakątki docierają. Mój świat jest papierowy, więc przede wszystkim zimny. Informacja gorąca - rzadziej. A tutaj była najpierw internetowa strona...

To faktycznie zestaw w większości bezużytecznych i niewiele wartych ciekawostek, lecz wśród nich zdarzają się perełki. Kilka z nich już się zdezaktualizowało. Jednak podsumowując jest to szybka i przyjemna lektura - bardziej w formie przerywnika, niż prawdziwej książki. Max to 5/10.

Książka pełna ciekawostek, niestety na różnym poziomie merytorycznym. Dość żenujące wstawki humorystyczne i sporo autopromocji autora. Za to duży plus za odniesienie do źródeł.

Zabawna lekka książka idealna dla miłośników "ciekawostek"

Książkę kupiłam z pośpiechu przed nadchodzącym wyjazdem za granicę. Myślałam, że jej popularność nie wzięła się znikąd, a zawarte w niej fakty rzeczywiście nigdy nie pojawiły się na stronie bezuzyteczna.pl . Był to wielki błąd. Książka zawiera absurdalne ,,fakty". Na domiar tego, niektóre (przypuszczam, że większość ale nie jestem pewna) znalazły się na stronie nie raz....

To jest super! Nie ma to jak dawka bezużytecznych informacji na każdy dzień :)

Książka nie była tak bezużyteczna jak myślałam.Były w niej przydatne jak i śmieszne ciekawostki.Podczas czytania "wiedzy oczywistej" płakałam ze śmiechu.Książkę czytało się szybko i przyjemnie.Polecam wszystkim czytelnikom lubiącym ciekawostki.Tym młodszym jak i starszym :)

Zapraszam na bloga Redhead in Wonderland, gdzie dodałam opinię o książce:

'Bezużyteczna' trafiła do mnie dzięki przyjaciółce, która uważa książki za bezużyteczne. Ten zbitek kartek, mający źródło w internecie, dostała na święta bożonarodzeniowe i była to chyba pierwsza w jej życiu książka przeczytana bez przymusu...a ja nie chciałam, żeby była ostatnią. Dlatego kiedy uparła się, że mi ją pożyczy, nie miałam powodów ku odmawianiu...a nóż jak...

• Chcę w prezencie
  • E-book