Za kierownicą!

Okładka książki Za kierownicą!
praca zbiorowa Wydawnictwo: Bajka literatura dziecięca
2015-11-10
12 min.
Rafał Witek
Rafał Witek Maria Nerádová

“Za kierownicą! Po ścieżkach, drogach i autostradach” jest nietypową książeczką, bo ma budowę harmonijki. Dzięki temu możemy ją rozłożyć i mieć całą drogową podróż na widoku. Na stronach znajdziemy ilustracje autorstwa Marii Neradova. Poza głównym motywem czyli różnymi rodzajami dróg, znajdziemy wiele szczegółów, w tym oczywiście pojazdów. Ilustracja urozmaicone są wyrazami dźwiękonaśladowczymi, podpisami pod pojazdami i znakami drogowymi a także krótkim tekstem, który opisuje dany obrazek. Wszystko to sprawia, że drogowa podróż jest ciekawa, intensywna i co najważniejsze podoba się naszemu smykowi, który po ową pozycję sięga bardzo często.

To nie koniec tajemnic książeczki. Z drugiej strony harmonijki znajdziemy pogrupowane pojazdy, które występują na drogowych ilustracjach. Możemy je podziwiać w większym rozmiarze i także o nich poczytać. Nie zabrakło także znaków drogowych i ich opisów, dzięki czemu możemy zapewnić naszemu małemu szkraby trochę wiedzy z prawa drogowego. Ciekawostką jest także mała dziurka na górze książeczki, która pozwala ją powieści.

“Za kierownicą! Po ścieżkach, drogach i autostradach” to pozycja, która według mnie powinna się znaleźć w biblioteczce maluszków. Wyróżnia się na tle innych pozycji, chociażby dlatego, że jest rozkładanką i drogową podróż można przeżyć bez przewracania stron to jeszcze stanowi dobry punkt do wyjścia o nauce jak zachowywać się na drogach i jak być bezpiecznym. Szczerze polecam.

Dodaj cytat z książki Za kierownicą!