Jurassic Park: Park Jurajski

Michael Crichton Wydawnictwo: Dream Books Cykl: Jurassic Park (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jurassic Park
kryminał, sensacja, thriller
2015-07-06
Krzysztof Bednarek
dla młodzieży park jurajski film na podstawie książki

Rewelacyjna pozycja, fantastycznie napisana. Istny thriller science fiction, który czyta się z zapartym tchem od pierwszej, do ostatniej strony. Doskonała akcja przeplatana rozważaniami na temat matematyki, nauki, ludzkiego rozumowania. Niesamowita książka!

„Naprawdę dinozaury rzuciły ci się na mózg.”

Jestem wielką fanką Parku Jurajskiego mimo wszelkich jego absurdów. Obejrzałam wszystkie części kilka razy, ale dopiero niedawno przeczytałam książkę. Różni się ona nieco od 1 części Parku Jurajskiego (filmu), jest zdecydowanie bardziej brutalna i krwawa. Ginie kilka istotnych bohaterów, którzy w ekranizacji są z nami przez...

Czytanie "Parku Jurajskiego" jest jak otwieranie wiekowej, zakurzonej skrzyni ukrytej na drewnianym strychu, w której przed laty schowałeś najdroższe Twej duszy skarby. Jak oglądanie starego filmu przygodowego, w którym zaklęte są momenty na zawsze należące do przeszłości. Sentyment i melancholia.

Serce małej dziewczynki, której największym marzeniem przez lata była praca...

Na pewno lepsza niż film.
W latach kiedy powstawała ekranizacja, nie można było przenieść tego wszystkiego na ekran, dlatego warto przeczytać i poznać jak to wszystko się zaczęło.

Mankamentem tej książki jest jej objętość. Kilka scen bardzo mi się dłużyło, a wydarzenia zaczynały stawać się dość powtarzalne. Brakowało mi też czegoś w kreacji bohaterów drugoplanowych 🤔

Ah, no i nie obraziłabym się, gdyby jakiś dinozaur zjadł Lex w którymś z początkowych rozdziałów 😂

Mimo to czytało się znakomicie i na pewno sięgnę po drugi tom!

Pomimo tego, że zarys fabuły jest znany z filmu, książka pochłonęła mnie bez reszty. Dobrze napisana, ciekawa, pełna akcji. Warta polecenia

Książka fajna, ale film lepszy.
Strasznie mnie irytowała mała Lex jaka ona była męcząca. Hammond jest cynikiem, zależy mu tylko na kasie i sławie ale wygląda jakby nie bardzo wiedział co robi. Zastanawia mnie tylko jak to możliwe, że powstał 2 tom skoro Ian Malcom ginie w 1 części???

Historię parku jurajskiego znałam tylko z ekranizacji Stevena Spielberga. Książka odbiega od tego co widzimy na ekranie i bardzo dobrze. Wszystkie przygody trzymają się kupy, nic nie jest przesadzone czy naciągnięte. Czytając można poczuć grozę spotkania z tyranozaurem, ale jeszcze bardziej z drapieżnymi velociraptorami. Zakończenie też jest inne, więc zachęcam do ponownego...

Filmów nie widziałam, w książce się zakochałam! Książka była genialna! Z tego co wiem, filmy były znacznie mniej naukowe!
Nie chcę pisać długiej recenzji, książka jest genialna!!!

Nieźle, jestem aktualnie na etapie dinozaurów. Zawsze byłem fanem filmów tych pierwszych i Jurassic world również. Dotarło do mnie, że przecież to Crichton wszystko zaczął. Spodziewałem się, że skoro znam film prawie na pamięć czeka mnie powtórka z rozrywki a tu nic bardziej mylnego. Bardzo wiele kwestii jest w filmie zmienionych albo wogule ich nie uświadczymy. Czytało się...

Dyskusje

2 381