Steven Spielberg. Zarys twórczości

Marek Hendrykowski Wydawnictwo: Ars Nova film, kino, telewizja
Ars Nova
film kino nowej przygody steven spielberg film amerykański kino amerykańskie kino
film, kino, telewizja

Na półkach: , , , ,

Namiętna apologia Spielberga, a może raczej katalog reklamowy jego twórczości. Smutno, że jeden z czołowych polskich filmoznawców zajmował się takimi pierdołami. Zerowa wartość merytoryczna, mnóstwo zachwytów bez sensownej argumentacji.

Nie lubię Spielberga i książkę te przeczytałam tylko dlatego, że jej długość (ok. 50 stron tekstu, reszta to filmografia i bibliografia) idealnie wpasowała się w późnowieczorna porę tak, bym zdążyła ja przeczytać przed snem. Dużo peanów, mało dogłębnej analizy. Czyżby Pan Profesor napisał ją w jeden weekend, przewidując sukces "Listy Schindlera"?

• Kultura/Sztuka
  • 2015