The Design

Okładka książki The Design R.S. Grey
Okładka książki The Design
R.S. Grey Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Seria: A Heart Novel literatura obyczajowa, romans
A Heart Novel
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-02-19
2015-02-19
9781508481935
New Adult Romance

Poza The Design, od R.S.Grey czytałam tylko The Allure of Dean Harper i tak bardzo spodobała mi się ta książka, że jak normalnie nie pamiętam tytułów tych wszystkich przeczytanych powieści, tak ją… No jak można jej nie pamiętać? Wyskrobała mi swoją historię w pamięci.

Pani Grey ma ogromny talent, kreowane przez nią postacie są pełne emocji, bogate we wspomnienia płynnie włączane w całość (czasem mam wrażenie, że te książkowe postacie czują więcej niż prawdziwi ludzie),co nadaje historii niesamowitej autentyczności.

Przy The Design bawiłam się równie dobrze, co przy The Allure. Nowa bohaterka – Cammie Heart od pierwszych stron czaruje swoją niepokorną, swobodną postawą, nastawioną na konkretny cel psotnością, inteligencją i gigantycznym humorem (i tutaj muszę się przyznać, że niejednokrotnie dusiłam się ze śmiechu, waląc wolną ręką w materac łóżka).

Cammie zbyt wcześnie osunęły się spod nóg fundamenty. Tracąc rodziców zdaje się tracić kawałek siebie i świadomość, gdzie naprawdę znajduje się jej miejsce w świecie. Głównym zajęciem staje się imprezowanie i milczące zmaganie się z bólem, wijąc na jego miejscu marzenia o Paryżu. W żadnym przypadku Cameron nie ma nic z cech bohaterki głupiej czy bezmyślnej. Z każdą stroną coraz bardziej rozumiałam jej perspektywę i te wszystkie lęki, przez które została otoczona.

Jedyna osoba, która posiadała klucz do rozbrojenia tej niewidzialnej zbroi nazywała się Grayson Cole. Spoglądający z lodowatym chłodem i potępieniem, pan cholernie przystojny architekt skrywający równie wiele grzeszków. Fakt, że Grayson był nią zafascynowany od samego początku i dla jej dobra powstrzymał się od zbliżenia budzi mój podziw. A to, co robił później... Miłość nie zna granic, nawet jeśli przyjmuje dziwaczne kształty (nie zrozumcie mnie źle, to byłoby trochę straszne i też chciałabym przywalić Graysonowi za tę jego pomoc, ale rozumiem, że nie powodowało nim nic złego. Docenił Cammie wcześniej niż ktokolwiek inny, zasługiwała na to aby ktoś wziął ją pod swoje skrzydła i dał szansę, której gdyby nie on to nigdy nie otrzymałaby na czas).

W sumie R.S.Grey spełniła tutaj spory kawałek mojej fantazji z udziałem architekta, już od dłuższego czasu szukałam coś w tym kierunku, no i proszę! Bardzo udany posiłek :D

Na pochwałę zasługują również postacie poboczne, a nawet te bardzo marginalnie występujące w książce. Weźmy za przykład ten rozbrojony czujnik dymu. Miło czytać, że nie wszyscy dookoła są ślepi i posiadają przypadkowy zmysł obserwacji. Każdemu z nich autorka poświęciła należną uwagę, tworząc ich własny klimat i przestrzeń do życia. Hannah nie zasługuje na komentarz.

Wątki są zaskakujące, nieprzewidywalne i przyjemne w czytaniu. Grey nie daje nam schematycznego romansu zawalonego od pierwszej do ostatniej strony śmieszną erotyką, te sceny są wyważone i umieszczone w konkretnych miejscach, tak aby nie sprowadzić wszystkiego do jednego. I za to gigantyczny plus, bo nie mogłam się od niej odkleić. Nie chcę tutaj wymieniać konkretnych sytuacji żeby nie psuć lektury, powiem tylko, że ta książka to taki must have dla każdego miłośnika romansów z błyskotliwymi bohaterami.

Pożarłam ją w jedną noc, nie mogąc znieść przerwy i już w połowie żałując, że nie ma dalszej części. Zakończenie składam na fantastyczne trzy aspekty – rozwiązanie uczynku popełnionego przez Cammie (przenigdy bym się tego nie spodziewała, reakcja Graysona zrobiła z tego niezły smaczek – cieszyłam się, że nie stroił żadnych fochów i potrafił przejść nad tym na porządek dzienny, facet ma priorytety) + skromny, lecz przepiękny dodatek na palec (strasznie parskłam, jak Cam stwierdziła, że kamieniem siostry można by kogoś pobić XD),wesele i w końcu wymarzony Happy End po tym diabelskim psikusie…
Dosłownie spadłam z łóżka: „Co? Że to KONIEC???”, no, na szczęście nie i dobrze – inaczej skłonna byłabym popaść w depresję. Opis książki zasługuje na uwagę - to taka „NIESPODZIANKA!” :)

2052

Bardzo podobała mi się historia Cammie, której celem stało się uwiedzenie Graysona. Książka jest zabawna, lekka i przyjemna. Idealne na nudne zimowe wieczory. Ta dwójka krążyła wokół siebie i nie mogła się połączyć. Jednak z czasem im się to udało, gdy tak się stało czekał ich oczywiście happy end.

Nic nie poradzę, ale mam słabość do książek typu "szef i pracownica" i "zakochana od małego". Tutaj jest to połączone, więc dla mnie super.
Na początku - prawdopodobnie przez wprowadzenie - nie mogłam się przyzwyczaić, że główna bohaterka nie jest nastolatką. Na szczęście takowe wrażenie szybko się ulotniło.
Nie mam zastrzeżeń do niczego w tej książce, naprawdę fajna historia. I niech żyją nawiasy i inne zabawne stwierdzenia! Kto czytał ten wie, o co chodzi :-)

Nie mam zastrzeżeń do niczego w tej książce, naprawdę fajna...

Książkę czyta się baaardzo przyjemnie i nie da się od niej oderwać. Mi osobiście nie przypadła do gustu końcówka ale to już zależy od osobistych preferencji :)
Polecam na długie zimowe wieczory przy kubku herbaty! :)

Polecam na długie zimowe wieczory przy kubku herbaty! :)

Czyż nie jest dziwne że ułożony biznesmen który zaszedł ze swoją karierą na sam szczyt tak szybko na końcu książki podejmuje decyzje życia? Jak dla mnie zbyt wiele pierdół jest w tej książce a za mało rozwoju związku. Bohaterowie potajemnie kochają się w sobie od niepamiętnych czasów ale mimo wszystko za krótko trwał ich prawdziwy romans żeby tak to się wszystko poukładało. Zbyt płytka historia, totalnie cukierkowa.

Fascynująca, wciągająca i intrygująca.
W ciągu całego jej czytania, tylko raz zrobiłam przerwę - na toaletę.
Cóż, to już samo mówi za siebie ;)
Grayson spowodował że w moim brzuchu pojawiły się motyle, a Cammie okazała się chyba najbardziej upartą, dumną i zawziętą bohaterką z jaką się spotkałam.
Fakt że czasami jest to aż denerwujące, ale i tak nie odbiera to książce uroku.
No i wielkie brawa dla pisarki, bo to kolejna jej książka która mnie zachwyciła i wciągnęła, chce więcej!

Fascynująca, wciągająca i intrygująca.
W ciągu całego jej czytania, tylko raz zrobiłam przerwę - na toaletę.
Cóż, to już samo mówi za siebie ;)
Fakt że czasami jest to aż denerwujące, ale i tak nie odbiera to książce...

Fajna, lekka i przyjemna.
On przystojny bizmesman, przyjaciel jej siostry (która jest gwiazdą muzyki pop). Ona zagubiona młodziutka dziewczyna rozpoczynajaca studia.
Zbyt młoda a jednak juz wtedy ich do siebie siebie ciągnie.
Wyjezdża na studia i kontakt niemal całkiem sie zrywa.
Kiedy wraca po 5 latach, ten proponuje jej pracę. Jednocześnie wpajając że nie wiąże się z pracownikami.

Ksiązka słodka choć jest też parę ich miłosnych dramacików. Generalnie bardzo wciągająca i przyjemnie się ją czytało.
Love story na jeden wieczór.

Fajna, lekka i przyjemna.
Zbyt młoda a jednak juz wtedy ich do siebie siebie ciągnie.
Wyjezdża na studia i kontakt niemal całkiem sie zrywa.

R.S. Grey zdobywa moje serce swoimi książkami. Ta może nie jest tak dobra jak ,,The Allure of Julian Lefray" ale też jest ciekawą pozycją.
Cameron zostaje zatrudniona w firmie architektonicznej. Podczas rozmowy jej nowy szef, przyjaciel jej siostry mówi jej że był w niej zakochany, ale nie to nie będzie miało wpływu na jej traktowanie w firmie i nie zamierza z nią nawiązywać romansu.
Cameron jest dalej zakochana więc będzie robić wszystko by zmienił zdanie na temat romansu z nią.
Bardzo podobał mi się wątek związany z Paryżem, i to że autorka nie zrobiła z niego nic co mogłoby być godne harlequina. Autorka łamie trochę schematów. I czyta się ją miło.
To nie do końca typowe romansidło, choć jednak trochę tu schematów. Mimo, to książka broni się treścią. Polecam.

Przyjemny romans do poduszki.

Przyjemny romans do poduszki.

Początek był nudny, główna bohaterka jest bardzo infantylna, o nim w sumie wiemy niewiele. Każda scena jakby niedokończona, brakuje tego czegoś, co sprawia że w trakcie czytania otoczenie znika i istnieje tylko świat bohaterów.

• 2015
  • Romans/Erotyk