Każdy dom potrzebuje balkonu

Okładka książki Każdy dom potrzebuje balkonu Rina Frank
Okładka książki Każdy dom potrzebuje balkonu
Rina Frank Wydawnictwo: Otwarte literatura piękna
Kol bajit carich mirpeset
Otwarte
2009-01-01
2009-01-01
Natalia Stochalska
literatura wpółczesna zagraniczna powieść obyczajowa

Okładka książki Łóżko. Antologia opowiadań Jurij Andruchowycz, Jonathan Carroll, Rina Frank, Anna Janko, Etgar Keret, Rei Kimura, Jan Jakub Kolski, Dan Lungu, Marsha Mehran, Johanna Nilsson, Tomasz Piątek, Zachar Prilepin, Dawid Rosenbaum, Natalka Śniadanko, Michal Viewegh, Oksana Zabużko
Łóżko. Antolog... Jurij Andruchowycz,...

Początek trochę nudny, nic się nie dzieje, w połowie historia staje się ciekawsza i smutna.

Rodzina, przyjaciele , radość , smutek, dorastanie i trudne wybory w życiu - to wszystko spotyka nas na drodze życiowej. Jednakże każdy z nas ma inne problemy i własne przeżycia co daje czytelnikowi zapomnieć o swoich doswiadczeniach i spojrzeć na swoje życie życie innej perspektywy.

Motywy:

- życiowe wybory
- chore dziecko

brakuje mi tam jakiejś porządnej zemsty na koniec

brakuje mi tam jakiejś porządnej zemsty na koniec

Tytuł gorąco zachęcał do przeczytania. Część opisująca dzieciństwo była bardzo ciekawa, bardzo ciepła i prześlicznie opisana ("śliczne" użyte celowo, dla podkreślenia charakteru opowieści). Niestety dorosłość odbiega poziomem. Zabrakło mi tego, co sprawiło, że główna bohaterka przeszła taką metamorfozę.

Dużo w tej książce chaosu, sporo przewija sie wspominanych postaci, mozna sie pogubic zanim przywyknie sie do konstrukcji ksiazki. Nie jest to ksiazka gleboko wciagajaca w swoj swiat, ale wiernie oddaje klimat przeszlosci. Po polowie czytalam juz z wieksza przyjemnoscia. Zupelnie mlodego czytelnika raczej nie wciagnie. Starszych, pamietajacych kapiele raz na tydzien oraz paczki z ciuchami z zagranicy, mysle, ze ma szanse.

...podczas długich letnich wieczorów siadywało się na balkonie[...Wychodzenie na balkon było trochę jak siadanie przed telewizorem.Balkon był naszą prywatną telewizją z programem na żywo oraz aktorami
z krwi i kości.[...]Tata przynosił lampę oraz stolik i dla zabicia czasu grało się w rummy,co nie przeszkadzało rodzicom plotkować z sąsiadami
z naprzeciwka.

"Każdy dom potrzebuje balkonu"
/Rina Frank/

...to bardzo ciepła i wzruszająca książka...polecam

z naprzeciwka.

"Każdy dom...

Bardzo fajna i wciągająca książka. Zaczynając ją czytać początkowo byłam negatywnie nastawiona co do niej, ale z każdym kolejnym rozdziałem przekonywała i wciągała coraz bardziej ;)

naprawdę zachęcam do przeczytania!

naprawdę zachęcam do przeczytania!

Nie doczytałam dokońca

Nie doczytałam dokońca

Nie wiem o co chodzi w tej książce. Nie potrafię jej ocenić. Nie widzę wątku, charakteru, właściwie niczego nie widzę. Podchodziłam do książki 3 razy (jako, że był to prezent od bliskiej osoby). Niestety, za 3 razem, dochodząc do połowy - zdezerterowałam. I o co chodzi z tym tytułem?

• 2011
  • Obyczajowe