Mity Greckie

Mity Greckie
Światowit
1993-01-01
1993-01-01

Mity i ich bohaterowie pojawiają się w naszym życiu niemal bezustannie; czy to w szkole, w postaci nawiązań literackich, czy jako przysłowia, których sensu i genezy nie analizujemy zbyt często. Stanisław Srokowski ubrał kilka wybranych przez siebie historii w opowiadania, na sam koniec dodając kilka objaśnień najważniejszych terminów.
Pewnie nie sięgnęłabym po tę książkę, gdyby nie to, że ją dostałam. Niewątpliwie istnieją dużo ciekawsze i szczegółowe zbiory mitów, jednakże każde odświeżenie wiedzy jest dobre. Przypomniałam sobie kilka historii, których zupełnie nie pamiętałam i które raczej nie plasują się wśród tych bardziej popularnych, np. mit o Pigmalionie. Podobały mi się bardzo umieszczone pod koniec nawiązania muzyczne, literackie i teatralne do każdej z opisywanych postaci. Część z nich jest mi zupełnie nieznana, a dzięki tej liście będę miała okazję jeszcze to i owo przyswoić.
Nie jest to przesadnie wciągająca lektura, niemniej jednak polecam zapoznanie się z nią, zwłaszcza gdy trzeba sobie pewne rzeczy usystematyzować w krótkim czasie.

Pewnie nie sięgnęłabym po tę książkę,...

Mity Greckie opowiada o bohaterach, którzy wyróżniali się pośród innych ludzi.
Do dziś ich losy są wspominane na kartach książek. Pamięć o nich nigdy nie przeminie. Każdy zna losy Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Odyseusza i innych, którzy zostali wymienieni w książce.
Dziw tyle książek Stanisława Srokowskiego było na "Lubimy czytać" a tej pozycji nie było. Polecam tą książkę, ponieważ fajnie jest napisana. Przyjemnie się ją czyta.

Mity Greckie opowiada o bohaterach, którzy wyróżniali się pośród innych ludzi.

Dodaj cytat z książki Mity Greckie