Kup teraz - 10 ofert w cenie od 6.99 zł do 10.99 zł

Królowie przeklęci II

Patronat LC
Maurice Druon Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Królowie przeklęci (tom 4-5) powieść historyczna
Les Rois maudits
Adriana Celińska
Otwarte
Adriana Celińska templariusze historia królowie Francja
Les Rois maudits
Królowie przeklęci (tom 4-5)
powieść historyczna
Adriana Celińska
Adriana Celińska templariusze historia królowie Francja

Oficjalne recenzje i

Zbrodnia goni zbrodnię

Link do recenzji

Kontynuacja cyklu trzyma poziom jedynki, a nawet nieznacznie ją przebija. Dzieje się tutaj zdecydowanie dużo więcej - walka o wpływy toczy się już nie tylko na arenie francuskiej, ale także włoskiej i angielskiej, gdzie mają miejsce kolejne intrygi, morderstwa i zdrady........A wszystko to doprawione specyficznym - jak na tamte czasy- klimatem, który autor...

Ciekawa jak t.I

Pierwsza część jest najlepsza z trylogii. Druga warta przeczytania. Trzecia nuży.

Drugi tom z serii cyklu "Królowie przeklęci" wciągnął i zafascynował mnie jeszcze bardziej niż pierwszy.
W pierwszej powieści - "Prawie mężczyzn" - nareszcie główne skrzypce gra Filip V, na co osobiście czekałam z niecierpliwością, ponieważ oprócz Filipa Pięknego wydawał mi się najbardziej fascynującą postacią. Ta część nie zawodzi, jest dynamiczna, intryga goni intrygę,...

Drugi tom "Królów przeklętych" to kolejne dwie powieści (Prawo mężczyzn, Wilczyca z Francji), które przedstawiają ciąg dalszy dynastii Kapetyngów i Plantagenetów. Pierwszy tom skupiał się w większości na francuskim rodzie i społeczeństwie (Kapetyngowie), ale w drugi pojawia się już znacznie więcej o angielskim (Plantagenetach). Właściwie to Druon przybliża losy tym razem...

Równie dobra jak poprzedni tom. Polecam!

Na półkach: , , , ,

Książka bardzo mi się podobała. Postaram się skończyć tę trylogię w najbliższym czasie. Potężna dawka historii podana "na tacy" w przystępny sposób. Czego tu chcieć więcej? Nie wiem, ale z pewnością polecam każdemu miłośnikowi świetnej literatury!

Dobra, nawet bardzo dobra, jednak po pierwszej części miałam większe oczekiwania

Genialne

Drugi tom dalej trzyma poziom, ale stracił trochę na dynamizmie.

1 484
    1 177