Ekspozycja

Okładka książki Ekspozycja Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Ekspozycja
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Forst (tom 1)
Filia
2015-08-12
2015-08-12
dziennikarka kryminał literatura polska niebezpieczeństwo psychopata śledztwo tajemnica Wiktor Forst zabójca zabójstwo

Oficjalne recenzje i

Zbrodnia i kara to dwie strony tej samej monety

Link do recenzji

2783 257 91

Mocne. Jak każda książka Remigiusza :D To pierwsza część z komisarzem Forstem, jaką przeczytalam i wezmę się za kolejne- mam nadzieję, że w tym roku.
Forst prowadzi skomplikowaną sprawę okrutnego, brutalnego mordu na Giewoncie. Po udzieleniu wywiadu, dziennikarka chcąc nie chcąc zostaje wciągnięta w śledztwo, a Forst od niego odsunięty. Ale nie daje za wygraną. Chce znaleźć mordercę za wszelką cenę. Nie zważając na konsekwencje.
Naprawdę, nikt by tego lepiej nie napisał.

Siegnelam po ta ksiazke w ramach wyzwanie na IG i cieszę sie, ze mialam okazję, ja czytać.
Forst nie oprze sie niczemu i pokona kazde zagrozenie i sytuacje, a towarzyszaca mu dzienikarka Olga , wcale nie odstaje od niego i chce za wszelka cene pomoc mu rozwiazac zagadke morderstw. Nawet to, ze sa örzetrzymywani, czy ze zrafiaja do wiezienie nie erst w stanie ich powstrzymac. Ksiazke dobrze sie czytalo, zakonczenie mnie troche zawiodlo , a moze bardziej zdziwilo. Ja polecam i niebawem siegne po kolejna czesc .

Rzeczywiście więcej tu walk i dramatów niż wątkow kryminalnych, ale zachęca do sięgnięcia po drugi tom.

Świetny początek i świetne zakończenie, niestety 400 stron niemilosniernie mi się ciągnęło. Po zakończeniu z przyjemnością sięgnę po kolejna część.

Przez pierwszą połowę miałem ochotę rzucić ta książkę w diabły. Potem nieco lepiej ale ogólna ocena raczej słaba

Słaby początek całkiem niezłej serii. Ciesze się że się nie zraziłam tylko mimo wszystko sięgnęłam po kolejne pozycje.

Kiedyś, gdzieś tam czytałem, ale odbiłem się wtedy od autora.

Kiedyś, gdzieś tam czytałem, ale odbiłem się wtedy od autora.

Najsłabsza z całej serii z Forstem.

Najsłabsza z całej serii z Forstem.

Bardzo przyzwoita sensacja w rodzimym wydaniu. Co bardziej łączy i identyfikuje niż wspólne nieszczęścia i katastrofy… poczułem to dopiero po zakończeniu lektury. Sam finish podniósł ocene o dobre dwie gwiazdki. Chce sie czytać kolejną powieść. Podsumowując: dobre tempo, zwroty akcji i styl pisania, który przyjemnie sie czyta. Czego chciec więcej?

Bardzo dużo, za dużo było rozlanej krwi, walki, strzelaniny i krwawych opisów, które nie przypadły mi do gustu. Tyle ile zniósł fizycznego i psychicznego cierpienia główny bohater, to chyba w rzeczywistości jest nie do nie wytrzymania. Za mało wątków kryminalnych, zagadkowych a zdecydowanie jak dla mnie za dużo "obijania" głównego bohatera.