Powtórka z miłości

2015-07-15
2015-07-15
Urszula Pawlik
Urszula Pawlik

"Co zmieniłbyś w swoim życiu, gdybyś mógł przeżyć jeszcze raz ostatnie 5 lat?"
Książka bardzo lekko napisana, czyta się przyjemnie. Fabuła jest zabawna i wciągająca.
A Kerstin uwielbiam za jej humor.
Polecam wszystkim, którzy chcą dużo się pośmiać i spędzić wieczór przy lekkiej książce (bez spiny).

"Co zmieniłbyś w swoim życiu, gdybyś mógł przeżyć jeszcze raz ostatnie 5 lat?"
A Kerstin uwielbiam za jej humor.

Bardzo przyjemna powieść i co najważniejsze - nie powtórka znanych schematów.
W związku Kati zaczyna być nudno, mimo, że kocha męża, to nuży ją codzienność. W pracy poznaje przystojnego mężczyznę, jest między nimi chemia i tylko krok dzieli ich od romansu. Kolejne monotonne dni przynoszą Kati tylko nowe zmartwienia i więcej emocji, kobieta w końcu nie wytrzymuje i po kłótni postanawia zaufać losowi. Jednak ten krzyżuje jej plany i zamiast randki, kobieta ma bliskie spotkanie z pociągiem, co dla każdego skończyłoby się śmiercią na miejscu. Każdego prócz niej, bo budzi się w szpitalu - ale przenosząc się w czasie 5 lat do tyłu. Czy zdecyduje się na gorący romans z przystojniakiem, a może jednak zostanie przy mężu? Kati postanawia zrealizować swoje cele i dodatkowo naprawić błędy przeszłości. Ale jak to wpłynie na jej rzeczywistość i czy w końcu będzie szczęśliwa? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź wśród dowcipnych, a zarazem ciekawych stron tej książki. Polecam dla wszystkich potrzebujących relaksu i szczęśliwego zakończenia.

Bardzo przyjemna powieść i co najważniejsze - nie powtórka znanych schematów.

Dobra książka, napisana z przymrużeniem oka i ze specyficznym poczuciem humoru. Może nie wysokich lotów, ale przyjemna w odbiorze. Czytało się lekko, opowieść mnie wciągnęła i ta nieodparta myśl w trakcie czytania.. co by się zrobiło, gdyby można było cofnąć czas i mieć wpływ na wcześniejsze zdarzenia. Myślę, że prawie każdy coś by zmienił i poprawił. Głównej bohaterce było to dane, choć efekt końcowy zaskoczył i ją samą ;)

Początek nuuudny i strasznie się ciągnie. Zrozumieją chyba i docenią osoby pracujące w korpo. Dla całej reszty, obawiam się, że to zbędny i zbyt hermetyczny balast.
Ponieważ notka na okładce zapowiada przeskok w czasie, więc męczyłam książkę strona po stronie, czekając kiedy wreszcie zacznie się coś dziać. No przyznaję, autorka wyłaziła ze skóry by mi to oczekiwanie umilić, ale... nie umiliła. Nudziłam się.
Czytałam właściwie głównie przez sympatię dla Trylogii czasu, zastanawiając się (bo TC czytałam dość dawno) czy tam też był tak koszmarnie nudny początek.
W końcu - zaczęło się.
Cóż... sympatyczna opowiastka, nie powiem, że nie. Akcja powolutku nabiera tempa, a czytelnik, który zdążył już znielubić parę wrednych typów ma trochę radochy kiedy owe wredne typy dostają za swoje. No i pod koniec nawet daje się wciągnąć.
Innymi słowy - jeśli przebrniecie nudny początek, NIE przeskakując po kilka stron, to potem będzie całkiem fajnie, a do tych nudnych rzeczy będzie później nawiązanie, więc niestety trzeba je przełknąć.
Na kolana nie rzuca, ale w sumie miła opowiastka i ma kilka scenek, które się potem pamięta z lekkim półuśmiechem.

"Powtórka z miłości" - sam tytuł mówi o czym właściwie jest ta książka. Jest główna bohaterka Kati i dwóch mężczyzn: mąż Feliks, z którym ostatnio się mija i nowo poznany Mathias, który sprawia, że Kati znów czuje motyle w brzuchu. W wyniku dość dziwnych zdarzeń Kati cofa się w czasie o 5 lat. Wszystko jest dokładnie takie samo jak przed laty. Nie zna jeszcze swojego męża... Jest to okazja do naprawienia wielu rzeczy, jak i wybrania prawdziwej miłości swojego życia. Tylko kto nią tak naprawdę jest?

Typowe "babskie czytadełko", które nawet przyjemnie się czytało. Jest jednak małe "ale" - dla mnie jest to słaba podróbka twórczości Musso. Podobny motyw, do tego cytaty na początku każdego rozdziału - co jest charakterystyczne właśnie dla tego autora. Tutaj te cytaty miałam wrażenie, że czasem były wkomponowane na siłę, nie wiedziałam co właściwie wnoszą do historii. Cały czas z tyłu miałam powieść Guillaume Musso, gdzie historia była bardzo podobna, a dużo lepiej napisana.

Oceniając jednak powieść Kerstin Gier - ciekawy morał na końcu, pokazujący, że w życiu nie wszystko jest takie proste jakbyśmy chcieli. Można być kowalem swojego szczęścia, dążąc przy tym uparcie i wytrwale do swojego celu, ale nie zawsze się to coś dostaje.

Książka bardzo lekko napisana, czyta się przyjemnie. Przekazałam koleżance która właśnie jest na zakręcie swojego życia, może pomoże;) Często nie doceniamy tego co mamy;(

Ksiazka lekka i naprawde zabawna. Mialem swietnynhumor przez tydzień czytajac ja. I o to chodzi!

Myślałam że będzie trochę inna.byłam zaskoczona.

Myślałam że będzie trochę inna.byłam zaskoczona.

Z pozoru lekka i przyjemna, szybko sięc zyta a z drugiej strony momentami mnie zaskoczyła i nie takiego zakończenia się spodziewałam. Słabsza od trylogii czasu ale tez fajna.

Sympatyczna, nieco szalona bohaterka. Historia przewidywalna, ale miło się czytało.

• 2017
  • 2016