Krzyż Grunwaldu w herbie

Okładka książki Krzyż Grunwaldu w herbie Krzysztof Wójtowicz
Okładka książki Krzyż Grunwaldu w herbie
Krzysztof Wójtowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Żółty Tygrys powieść historyczna
powieść historyczna
Żółty Tygrys
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1976-09-01
1976-09-01

Okładka książki Europeizacja konstytucji państw Unii Europejskiej Krzysztof Budziło, Jerzy Ciemniewski, Maria Kruk, Katarzyna Kubuj, Anna Łabno, Marzena Laskowska, Szymon Pawłowski, Ewa Popławska, Piotr Radziewicz, Jerzy Rychlik, Jan Wawrzyniak, Stanisław Witkowski, Krzysztof Wójtowicz, Michał Ziółkowski (konstytucjonalista)
Europeizacja k... Krzysztof Budziło,&...
Okładka książki Mgły nad jeziorem Adam Przekop, Krzysztof Wójtowicz
Mgły nad jeziorem Adam Przekop, Krzys...

Zaczyna się historią zbrodni w Lipsku (Białostocczyzna),kiedy to SS rozstrzelało 50 mieszkańców wsi w odwecie za zabicie żandarma. Potem jest historia formowania czerwonej partyzantki i dobrze opisane walki 1944. Im bliżej końca, tym więcej propagandy - stężenie wysokooktanowe (kończy się gierkowską propagandą sukcesu) - ale całość czyta się, o dziwo, nieźle.

• Tygrysy
  • Popkultura PRL