Chineasy. Nowy sposób czytania po chińsku

Okładka książki Chineasy. Nowy sposób czytania po chińsku Shao Lan
Wydawnictwo Naukowe PWN
2015-01-01
2015-01-01
Katarzyna Billip
język chiński nauka języków

My - ludzie - jesteśmy mistrzami wymówek. Nie, bo nie ma czasu, pieniędzy, potrzeby... ale często tak na prawdę nie ma tylko chęci. A co, jeżeli nauka pisania w języku, którego litery są dla większości Polaków paroma kreskami polegałaby na relaksującym odwracaniu kartek książki, bez potrzeb intensywnego notowania i pudełka czekoladek, ponieważ po pięciu stronach dopada cię paraliżująca myśl: "Nie dam rady"?
Chineasy nam to oferuje. Każdy obrazek jest prosty i łatwy do zapamiętania, a obok niego tekst, tłumaczący, czemu dany znak oznacza właśnie to słowo. Wszystko jest przejrzyste i jasne,duże oraz zrozumiałe - zwłaszcza dla dzieci. Jest to niemal książka (do nauki języka) idealna - z cudowną oprawą graficzną, szybko ucząca pisania po Chińsku, z zabawnymi ilustracjami.

Dość niedawno w moje ręce wpadła pachnąca jeszcze farbą drukarską (tuż po polskiej premierze, rok po premierze w Wielkiej Brytanii”) książka do nauki czytania pt. „Chineasy. Nowy sposób czytania po chińsku” autorstwa ShaoLan. Nowym sposobem bym tego nie nazwała. Wielu nauczycieli uczyło i uczy swoich uczniów zapamiętywania chińskich znaków na skojarzenia z jakąś konkretną rzeczą. Novum polega na tym, że do tej pory nie spotkałam się z rzetelnym opracowaniem całego systemu proponującego rozpoznawanie znaków za pomocą łatwo zapamiętywanych ilustracji. Powiem szczerze, zakochałam się w tej książce od pierwszego wejrzenia. Nauka czytania z nią dla wielu osób stanie się o wiele prostsza i przyjemniejsza.Cała opinia na eChiny:http://echiny.pl/kultura/ksiazki/chineasy-nowy-sposob-czytania-po-chinsku/

Wolę kreskowe oznaczenia tonów od numerycznego, ale koncepcja jest świetna i można z łatwością przyswoić znaki.

• Chcę przeczytać #5 - Może jednak nie
  • Języki różne