Okaleczone dzieciństwo

S-CAN
2006-01-01
2006-01-01
wspomnienia policja Kazachstan

Krótka, lecz pokazuje wiele. Autorka opowiada swoją historię. Mimo że zaczęła się ona gdy miała 3 lata, z pomocą siostry i matki, udało jej się przywołać na kartki początki tego małego piekła. Elżbieta pisze o 6 latach swojego życia na wygnaniu. O trudnościach, lękach, chorobach, ubóstwie, biedzie, czasem o miłości, okazywanej przez tych, których najmniej mogła się spodziewać, oraz o marzeniach. Marzeniach dziecka, które w jednej chwili straciło wszystko. Dużą rolę odgrywa tu również wątek religijny. To właśnie Bogu autorka przypisuje fakt, że jej rodzinie (matce, siostrze oraz jej samej) udało się wrócić na polską ziemię po tylu trudach i walkach. I choć nie wróciły tam pełne zdrowia, to jednak przeżyły i na nowo mogły żyć w swojej ojczyźnie, w swoim domu w Skrzyszowie.

Dodaj cytat z książki Okaleczone dzieciństwo