Reputacja

Nominacja w plebiscycie 2015
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Światy Pilipiuka (tom 7)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

O ile większość poprzednich książek tego autora była całkiem przyjemną w odbiorze grafomanią, o tyle ta jest w przeważającej części grafomanią irytującą i żenującą. Prawie przez całą książkę autor snuje wywody na temat swojego hobby, czasami robiąc przerwy na głoszenie poglądów. Innej treści w tym niewiele, a jak już jest, to... właściwie już lepiej, żeby nie było. Kilka...

Troche za duzo Roberta Storma w tych opowiadaniach.

Przyzwoite opowiadania. Żadne mnie nie zachwyciło jakoś szczególnie, ale generalnie wszystkie mi się podobały. Za najlepsze uważam najdłuższe "Wielbłądzie Masło". Za to rozczarowała mnie tytułowa "Reputacja". Zakończenie było bardzo przewidywalne, bez najmniejszego nawet zwrotu akcji. Czytam książki Pilipiuka od wielu lat i niezmiennie drażni mnie to, że ciągle na siłę...

świetne opowiadania z genialnymi fragmentami historycznymi, -jest Robert Storm

Wróciłam do książek Pilipiuka po kilku latach i chociaż trochę się bałam, że po tak długim czasie czytania innych gatunków mi nie podejdzie to bardzo mi się podobało.
Przez dwa-trzy opowiadania musiałam się przyzwyczaić do tego fantastycznego świata ale lekkość pióra i ciekawe opisy zdecydowanie pomogły.
Myślę, że szybko sięgnę po kolejną.

Ze wszystkich książek autora, najciekawsze, to właśnie zbiory opowiadań z cyklu Światy Pilipiuka.
Nie jest to, zapewne, literatura przez duże L, ale jeżeli chodzi o rozrywkę, to trzyma niezły poziom.
Ja, w każdym bądź razie, traktuję książki pana Pilipiuka jako odtrutkę po cięższych lekturach, zwłaszcza publicystyce.
Jest parę rzeczy, które trochę mi przeszkadzają, jak...

Niby nadal dobre opowiadania, ale jakby już się autorowi i na Skórzewskiego i na Storma pomysły kończą. A że czytelnicy obu bohaterów lubią, to napisał kolejną pozycję. Tylko historie już piramidalnie udziwnione. Może taki był zamysł autora, żeby wszędzie były już czary mary i wampiry, a na to zasmażka z drugiej wojny i salto mortale z perypetii sercowych Storma.

Spoko książka

Pilipiuk nie jest moim ulubionym autorem. Większość jego twórczości raczej mi nie odpowiada, oceniłbym ją na tróję. Z czasem zaczął pisać coraz lepiej. Reputacja jest całkiem zgrabnym zbiorem opowiadań. Nie obyło się jednak bez rażących ucho wpadek.

Nie sposób nie docenić kunsztu grafomańskiego pana Pilipiuka. A i jego wiedzy, przywiązania do szczegółów*, czy też, jak mniemam, umiejętności researcherskich (wiem, brzydkie słowo ;) bez pochwały zostawić niepodobna. Podobnie pomysłowością w tworzeniu intryg i ich rozwiązywaniu, można się zachwycić. Umiejętnością wciągania czytelnika w akcję, która w rzeczywistości ani...

Dyskusje

1 728