Krwawe rytuały

Okładka książki Krwawe rytuały
Jim Butcher Wydawnictwo: Mag Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 6) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Akta Harry'ego Dresdena (tom 6)
Blood Rites
Mag
2015-09-23
2015-09-23
Data 1. wydania:
2004-01-01
Wojciech Szypuła
urban fantasy dresden

Akcja dzieje się (przynajmniej na początku) na planie filmu erotycznego... jeśli to nic nie mówi o typie humoru autora to już nie wiem co lepiej to zobrazuje :D. Bałam się trochę, że mogą się tu pojawić sceny co najmniej odrzucające, ale na szczęście się pomyliłam. Akcja była świetnie wyważona i przede wszystkim ciekawa. Poznaliśmy wiele informacji o rodzinie Harrego co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Bardzo polubiłam Thomasa, a jego interakcje z Harrym wypadają naprawdę naturalnie. Trochę przeszkadza mi motyw "nieśmiertelności" głównego bohatera (pomimo śmiertelnych ran walczy dzielnie) oraz możliwości magicznych (bohater mógłby trochę więcej nam pokazać zanim zemdleje). Ogólnie jednak mam wielką słabość do tej serii i mogę zdecydowanie ja polecić.

Wszystkie części takie same. Nudne z bardzo mała ilością nowej fabuły. A tak 80 procent stałe to samo w każdym tomie. Już mnie zaczęły nudzić te ciągłe walki.

Pomysł na umiejscowienie części akcji na planie filmu erotycznego jest bardzo grząski - może być albo bardzo nieśmiesznie (aczkolwiek raczej nie sucho ;)), albo żenująco. Tu jest ani tak, ani tak, co dowodzi, że Butcher rozwinął warsztat od czasów pierwszego, leciutko nieporadnego tomu.

„Krwawe Rytuały” To zdecydowanie najlepsza jak do tej pory odsłona przygód Harrego Dresdena.
W dodatku z intrygującym wątkiem przewodnim w postaci zatrudnienia Harrego przy produkcji filmów "dla dorosłych".. czyli zwyczajnych pornosów. Wyobrażacie to sobie ? :))
Mnie zżerała ogromna ciekawość jak też autor pokieruje Harrym w tak niezwykłych i krępujących okolicznościach :)
Książka hojnie została obdarzona humorem zarówno sytuacyjnym jak i słownym. Wiele razy podczas lektury uśmiechałam się od ucha do ucha. Były też momenty wzruszające i melancholijne. Raz nawet zakręciło mi się w oku coś mokrego .. :)
Cechą charakterystyczną tej serii jest lecąca na łeb na szyję akcja i wielowątkowość rozwijana równolegle i z identyczną dla wszystkich spraw drobiazgowością. Harry kupił mnie tutaj całkowicie.. z resztą nie tylko Harry mi się podobał.. podobało mi się tu właściwie wszystko, ale jak dla mnie , gwoździem programu był tu absolutnie rozczulający szczeniaczek Stróżującego Psa Świątynnego, nazwany później Myszkiem - to wersja męska od słowa mysz :)). Mam nadzieję na więcej scen z jego udziałem :) Równie bardzo uszczęśliwiła mnie możliowość poznania odrobiny historii związanej z matką Harrego.. Nareszcie zaczynam mieć pojęcie o tym z jakich przyczyn Harry stał się tym, kim jest i co tak naprawdę wydarzyło się w chwili jego przyjścia na świat.
Powoli zaczynam zmieniać zdanie i przychylać się do stwierdzenia, że jest to świetna przygodowo- nadprzyrodzona seria. Tą odsłonę dosłownie połknęłam i już zaczynam kolejny tom.
Polecam

Mnie zżerała ogromna ciekawość jak też autor pokieruje Harrym w tak niezwykłych i krępujących okolicznościach...

Początek mega! Błagam kto jest wystarczająco szurnięty by wymyślić małpie demony rzucające płonącym łajnem! Prawie się popłakałam ze śmiechu :)

Autor wyklarował nam sprawę z wampirami, z czego jestem bardzo zadowolona, bo po poprzedniej książce miałam sporo pytań.
Dużo też treści zostało poświęcone rodzinie Dresdena., oczywiście pozostawiając równie dużo nie dopowiedzeń i tajemnic.

No i oczywiście główny temat, Harry z Karin?! Tak wiem, teoretycznie nie to powinno być główny,m tematem, no ale come on. W ogóle się tego nie spodziewałam. Jestem cholernie ciekawa jak to się potoczy.

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Bardzo udany tom

Bardzo udany tom

Super! Teraz naprawdę jestem zaangażowana. Świetnie się te książki mimochodem połyka.

Największą zaletą tego tomu są informacje, które otrzymujemy na temat osób z otoczenia Harrego i ich przeszłości. Interesujące są również informacje jakie otrzymujemy o wampirach z białego dworu.

Z każdą kolejną częścią jest coraz lepiej. Przy tym tytule bawiłam się świetnie. Fajny wątek, nieco wyjaśnień i aż ma się chęć sięgnięcia po kolejną część przygód Harry'ego Dresdena. Super.