Krwawe rytuały

Jim Butcher Wydawnictwo: Mag Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Blood Rites
Data 1. wydania:
2004-01-01
Wojciech Szypuła
Mag
urban fantasy dresden
Blood Rites
Akta Harry'ego Dresdena (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wojciech Szypuła
urban fantasy dresden

Pomysł na umiejscowienie części akcji na planie filmu erotycznego jest bardzo grząski - może być albo bardzo nieśmiesznie (aczkolwiek raczej nie sucho ;)), albo żenująco. Tu jest ani tak, ani tak, co dowodzi, że Butcher rozwinął warsztat od czasów pierwszego, leciutko nieporadnego tomu.

„Krwawe Rytuały” To zdecydowanie najlepsza jak do tej pory odsłona przygód Harrego Dresdena.
W dodatku z intrygującym wątkiem przewodnim w postaci zatrudnienia Harrego przy produkcji filmów "dla dorosłych".. czyli zwyczajnych pornosów. Wyobrażacie to sobie ? :))
Mnie zżerała ogromna ciekawość jak też autor pokieruje Harrym w tak niezwykłych i krępujących okolicznościach...

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Początek mega! Błagam kto jest wystarczająco szurnięty by wymyślić małpie demony rzucające płonącym łajnem! Prawie się popłakałam ze śmiechu :)

Autor wyklarował nam sprawę z wampirami, z czego jestem bardzo zadowolona, bo po poprzedniej książce miałam sporo pytań.
Dużo też treści zostało poświęcone rodzinie Dresdena., oczywiście pozostawiając równie dużo nie...

Lubię Harry`ego Dresdena:)

W „Krwawych rytuałach” nieustannie coś się dzieje i Harry zdecydowanie musi działać szybko. Tu próba rozwikłania zagadki klątwy, tam plan pokonania wampirów, gdzieś pomiędzy odkrywanie tajemnic z przeszłości i wychylający się z kieszeni płaszcza szczeniak z wystrzępionym uchem. Wszystko jak zwykle okraszone dawką humoru, nieporadnością chicagowskiego maga i jego skłonnością...

Na półkach: , , , ,

Dresden asystentem na planie filmu erotycznego. Oczywiście ukrywa swoją tożsamość i zadanie odkrycia magicznego mordercy, ale jakież to stworzyło możliwości postawienia bohatera w kłopotliwych sytuacjach. Kolejna karta, a raczej karty z przeszłości detektywa też są interesujące, a Myszka pokochają wszyscy. Dawni przyjaciele i wrogowie wracają, pojawiają się nowi. Każdy...

Dla każdego fana klątw, wampirów oraz słodkich psów ;)

Kolejny, już 6 tom za mną. Co Pan Jim Butcher przyniósł nam tym razem na stronach książki?
W końcu trochę wytłumaczenia gdzie i od kogo Harry nauczył się swojego fachu i czemu posługuje się nim tak a nie inaczej. Dostaliśmy też masę informacji o tym kim była jego matka, ba nawet dowiedzieliśmy się dużo więcej o rodzinie protagonisty.
Co mnie w tym tomie zadziwiło to...

Tygodniowe Wyzwania Książkowe: 32 - Książka wydana w 2015 roku

Dyskusje