Kup teraz - 7 ofert w cenie od 6.99 zł do 59.98 zł

Śmiertelne maski

Jim Butcher Wydawnictwo: Mag Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Death Masks
Piotr W. Cholewa
Mag
urban fantasy dresden
Death Masks
Akta Harry'ego Dresdena (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-09-23
Piotr W. Cholewa
urban fantasy dresden

Pierwszy tom z serii, który zdecydowanie zasługuje na 8/10.

Poczucie humoru zachęca do sięgnięcia po pozostałe tomy.

"Nic co warto robić nie jest łatwe.." Harry Dresden mag w chicagowskiej policji, normalnie odjazd. Kawał doskonałej literatury rozrywkowej chociaż krew się leje. Mimo, ze to fantasy ze świętymi artefaktami, czarodziejskimi zaklęciami i metalowymi włosami meduzy, Autor przemyca sporo trafnych obserwacji dotyczących współczesnej Ameryki. Główny bohater, chociaż...

Kolejna część przygód Harrego Dresdena za mną..
Sprawdźmy, co już przerobiliśmy do tej pory.
Elfy – były ( i to dwukrotnie )
Wilkołaki – były
Wampiry – były
Demony – były
Cóż nam zatem jeszcze zostało z całego panteonu nadnaturalnych istot ?
Tak. Wiara chrześcijańska i Upadłe Anioły.
To z nimi właśnie przyjdzie się zmierzyć Harremu w „Śmiertelnych maskach”

Mam wrażenie, że...

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Uwielbiam postać Thomasa i tak zaczęłam się zastanawiać. Czy skoro różne nacje wampirów różnie się pożywiają, to też ich prawdziwa postać różni się między sobą? Ciekawe czy ten wątek zostanie pociągnięty.
Bardzo fajną postacią okazała się Archiwum. Mam wrażenie, że razem z nowym bractwem Suzan jeszcze się spotkamy w kolejnych częściach.

Na półkach: , , , ,

Nowe sprawy, nowe zagadki i ten sam doskonały Dresden. Humor, honor i duży dystans do siebie i świata. Wspaniali przyjaciele, ciekawi wrogowie i trudne wybory. Jestem stronnicza, ale po prostu kocham tego maga i jego cięte riposty. Ta książka czytała się sama.

Ciekawy tom ze względu na postać Archiwum. Bob jak zwykle śmiertelnie uroczy, a Harry momentami zaskakuje swoimi możliwościami.

Dobra książka, ale tylko dobra. Nie wciągnęła mnie tak jak poprzednie tomy. Czemu? Dużo wątków, jak dla mnie za dużo. Prowadzenie kilku walk na raz jest dla mnie "zbytnim" obciążeniem jednego bohatera.
Dalej nie wiadomo "kim" jest Harry - mag? Tak, ale o co chodzi z jego matką? Pełno pytań mało odpowiedzi i jakby sam bohater się ich nie domagał.
Czy wątek demonów był...

bardzo lubię jak ktoś w niepoważny sposób podchodzi do poważnych tematów, lekko cynicznie i na luzie, niestety dobrzy ludzie odchodzą w imię większych wartości, ja tam widzę dużo pozytywnych emocji w tym tomie.

• Fantastyka
  • Fantasy