Klejnot dwóch imperiów

Okładka książki Klejnot dwóch imperiów David Gibbins
Okładka książki Klejnot dwóch imperiów
David Gibbins Wydawnictwo: Amber kryminał, sensacja, thriller
The Tiger Warrior
Amber
2009-10-08
2009-10-08
Jan Hensel

Widać wielką pasję autora do archeologii. Miałam wrażenie, że Jack Howard był wzorowany na autorze książki. Książki są ciekawe, ale trochę ciężko się czyta. Szczególnie ,Atlantydę", bo było dużo opisów jak by się czytało instrukcję obsługi. Całe szczęście w kolejnych książkach już tego nie było.

Mimo, że lubię książki przygodowe ta jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła. Mimo ciekawej fabuły i tajemnicy. Przeczytałam, owszem, ale szybko zapomniałam o czym książka opowiada. Ogólnie dłużyło mi się podczas czytania. Styl lekki, dosyć przyjemny w odbiorze. Bohaterowie z krwi i kości, z wadami i zaletami. Tajemniczy klejnot, który zaginął dawno temu i kilkoro śmiałków gotowych go odszukać. Oczywiście jeśli chodzi o bogactwa zwykle towarzyszą im morderstwa, rozlewy krwi, niebezpieczne eskapady. W tej powieści czytelnik to wszystko znajdzie. Książka może być, nie była taka zła, ale do bardzo dobrych powieści jej daleko.

Średnie... Chociaż historia terakotowej armi jest ciekawa

Średnie... Chociaż historia terakotowej armi jest ciekawa

Książka od początku do końca mało porywająca. Zabawna momentami, ale w sumie nic specjalnego. Moim zdaniem za dużo nużących opisów, a za mało dziejącej się akcji. Historia niby ciekawa, ale jak dla mnie za mało interesujących fragmentów. Fabuła akcji w ogóle mnie nie zainteresowała,ciężko mi się ją czytało. Jednak postacie zostały wykreowane w całkiem przyjemny sposób.Każda postać miała swoje własne cechy, które nie powtarzały się u innych. I to jest duży plus dla książki, który podwyższa jej opinię. Gdyby oceniać samą fabułę ocena całościowa byłaby gorsza.
Mnie ta książka nie przypadła do gustu i na pewno nie sięgnę po inne utwory tego autora.

Zaskakująco dobra książka. Czytałem ją jeżdżąc komunikacją miejską. Wciąga, dzięki udanemu połączeniu przemyślanej literackiej fikcji i historycznych szczegółów. Jeżeli ktoś lubi książki z pogranicza przygody/tajemnic/historii - polecam. Może nie arcydzieło ale na pewno ciekawa pozycja dla fanów gatunku.

Ciekawa powieść przygodowo-podróżnicza,trzymająca w napięciu. Mamy w niej historyczne akcenty zmieszane z literacką fikcją. Akcja podzielona jest na trzy fragmenty toczące się w różnym czasie.I tak w starożytności będą Chiny i legiony rzymskie,w XIX wieku angielscy żołnierze w Indiach, a współcześnie archeolog podwodny Jack Howard natrafia na sensacyjne znalezisko, które powoduje rozpoczęcie jego podróży przez dwa kontynenty. W swojej podróży trafi i do Indii,gdzie w XIX wieku stacjonował jego przodek, który po latach w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął. A wszystko ma związek z tytułowym tajemniczym klejnotem.
Książka nie da się nudzić,pojawiają się zupełnie nowe watki,inne w zaskakujący sposób łączą się ze starymi. Polecam dla fanów serialu "Łowcy skarbów" i przygód Indiany Jones’a

Może być.

Może być.

Książka trzyma w napięciu od początku do końca. Czyta się ją zatem bardzo szybko. Trudno się oderwać. Dla mnie wspaniała książka na mroźne dni. ;D

• Przygodowe
  • 2011
  • Rok 2016

Dodaj cytat z książki Klejnot dwóch imperiów