Tysiąc i jedna opera

muzyka
2015-01-01
opera muzyka historia opery

KULTURALNE INGREDIENCJE BLOG

Chociaż tytuł autorskiego przewodnika operowego Piotra Kamińskiego nawiązuje do baśni tysiąca i jednej nocy, jest to jednak rodzaj kokieterii autora, który równie fascynująco opowiada o tym gatunku muzycznym, jak Szeherezada swoje baśnie. Jednakże należałoby przypomnieć, że rodowód opery jest nie wschodni, ale europejski, a ściślej: włoski....

Genialna, a zakres wiedzy Autora - imponujący!

Śpiewak operowy nieposiadający tej księgi jest jak dentysta bez jedynki.

Wartość bezcenna!

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich melomanów. Autor dokonał olbrzymiego wysiłku i należą się tutaj dla Niego podziękowania z całego serca. Książka do której będę na pewno wiele razy wracał. Cóż więcej można napisać-jeśli kochacie muzykę na pewno ją kupicie, bo warto. Droga, ale dla mnie bardziej droga memu sercu.Polecam.

Super, nie ma nic lepszego na temat opery na polskim rynku wydawniczym.

• Chcę w prezencie
  • Muzyka
  • Muzyczne
  • W biblioteczce
  • Muzyczne inspiracje
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Tysiąc i jedna opera