Seminarium żywej wiary. Kerygmat dla każdego

Okładka książki Seminarium żywej wiary. Kerygmat dla każdego Cezary Sękalski
Okładka książki Seminarium żywej wiary. Kerygmat dla każdego
Cezary Sękalski Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Stanisława BM religia
religia
Wydawnictwo św. Stanisława BM
2015-01-01
2013-01-01
religia/ katolicyzm/kościół/ Duch Święty

Tekst pierwotnie ukazał się w krakowskim dwumiesięczniku pod tytułem "Głos Ojca Pio" w numerach 78/2012 – 82/2013, potem scalono je w tej książeczce. Według mnie autor dobrze przemyślał sposób przeprowadzenia rozważań, których było czterdzieści pogrupowanych w pięciu częściach tematycznych. Jedno rozważanie przeznaczono na jeden dzień. Każde zajęło około dwóch stron (na początku cytat z Biblii, potem jeden punkt z Katechizmu Kościoła Katolickiego, a następnie komentarz do tego co przeczytane). Około dziewięćdziesięciu procent rozważań bardzo podobało mi się. Niestety, pojawiły się błędy edytorskie.

Zgodziłem się z przemyśleniem zawartym w tym akapicie: "My również zostaliśmy wezwani, aby swoją modlitwą, zaangażowaniem i pracą nieustannie przyozdabiać Kościół. Nieraz jednak zdarza się, że bardziej jesteśmy zainteresowani odsłanianiem jego szpetoty niż pielęgnowaniem piękna. Oczywiście trzeba nieraz dla dobra wspólnoty wskazać miejsca, które wymagają doskonalenia i poprawy. Niemniej należy również umieć odróżnić wyraz takiej dojrzałej troski od "szukania dziury w całym". Warto zatem postawić sobie pytanie o to, jaki charakter ma moja troska o Kościół: czy bardziej przyczyniam się do jego przyozdabiania, czy brzydoty?"

Pomysł na powstanie tej cieniutkiej książeczki uważam, że był świetny. Książka ma za zadanie inspirować i na nowo wzbudzić wiarę w Pana Jezusa. Czy wykonała swoje zadanie? Uważam, że nie. Książka jest nieciekawa, nudna. Mnie osobiście nie zainspirowała.

• Religijne

Dodaj cytat z książki Seminarium żywej wiary. Kerygmat dla każdego