rozwińzwiń

Smak biesiady. Antropologiczne szkice o kulturze szlacheckiej i współczesnej

Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
570
353

Na półkach:

Po niedawnej lekturze „Apokryfu rodzinnego” zaciekawiła mnie tematyka pochodzenia naszych współczesnych obyczajów, zwłaszcza przy stole i z ciekawością przeczytałam szkice o kulturze szlacheckiej. Pozycja składa się z kilku artykułów tudzież referatów akademików parających się etnologią, które są poświęcone różnym tematom oscylującym w tym samym kręgu zainteresowań: biesiadowaniu w kulturze szlacheckiej. I tak mamy rozdziały, w których opisano genezę idei sarmacji oraz koleje jej losu, rytuał biesiadowania, wigilijny kod kulinarny, współczesne odniesienia w wyobrażeniach jak i w praktyce nt. biesiad, a nawet mamy artykuł o plenerowych wystawach w skansenach i muzeach etnograficznych.
Lektura interesująca, choć trzeba dodać, że pierwszy szkic poświęcony sarmackiej wyobraźni autorstwa prof. P. Kowalskiego jest napisany naukowym, lekko przeintelektualizowanym językiem, który przeciętnemu czytelnikowi może sprawić trudność. Dlatego proponuję aby rozdział pierwszy przeczytać jako ostatni, żeby niepotrzebnie nie zniechęcić się do ciekawej lektury.

Po niedawnej lekturze „Apokryfu rodzinnego” zaciekawiła mnie tematyka pochodzenia naszych współczesnych obyczajów, zwłaszcza przy stole i z ciekawością przeczytałam szkice o kulturze szlacheckiej. Pozycja składa się z kilku artykułów tudzież referatów akademików parających się etnologią, które są poświęcone różnym tematom oscylującym w tym samym kręgu zainteresowań:...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także