Teologia a nauka - z nostalgią ale bez frustracji

Okładka książki Teologia a nauka - z nostalgią ale bez frustracji
Michał Heller Wydawnictwo: Copernicus Center Press Seria: Piąty wymiar filozofia, etyka
filozofia, etyka
Piąty wymiar
Copernicus Center Press
2015-05-21
2015-05-21

Krótki esej ks. prof. Michała Hellera na temat związków teologii i nauki w czasach patrystycznych. Można powiedzieć, że autor miał tutaj na celu ukazanie, że pewne problemy na granicy teologii i nauki formowały się już w starożytności. Celne przywołanie rozważań św. Augustyna o czasie i Boecjusza o kwestii wieczności. Ogólnie krótka, ale całkiem dobra lektura.

Dodaj cytat z książki Teologia a nauka - z nostalgią ale bez frustracji