Homoterror

Okładka książki Homoterror Leszek Szymowski
Okładka książki Homoterror
Leszek Szymowski Wydawnictwo: Bollinari Publishing House nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Bollinari Publishing House
2014-01-01
2014-01-01
homoseksualizm lgbt homofobia

Okropna książka. Czysta propaganda, kierowana nienawiścią i co za tym idzie pozbawiona obiektywizmu i szerszej perspektywy.
Najlepszym dowodem jest zdanie z opisu ,,Nie ma tutaj pola do żadnych ustępstw ani do żadnych negocjacji. Albo my, albo oni. Albo nasza cywilizacja, albo ich świat", gdzie stykamy się z radykalnym podziałem ludzi, który jak już niejedokrotnie historia pokazała nie prowadzi do niczego dobrego, a także agresywny język autora.
Zresztą okładka, przedstawiająca postać przypominającą Hitlera mówi już sama za siebie.

Książka jest rzeczowa, z duża ilością źródeł i cytatów, niestety wylewa się z niej wiele jadu.
Zgodzę się z autorem, ze przesadne rozdmuchiwanie tematu LGBT jest częścią większej agendy mającej na celu negatywne zmiany społeczne. Tak, negatywne, nie boje się tego sformułowania. Ruchom LGBT od dawna nie chodzi jedynie o tolerancję w dawnym znaczeniu - teraz stały się politycznym narzędziem inżynierii społecznej (być może niektórzy ich działacze nawet nie zdają sobie z tego sprawy),której celem jest moralne rozbicie społeczeństwa, gdyz społeczeństwem bez wartości łatwiej manipulować (piszę z perspektywy osoby niezwiązanej z kościołem katolickim).
Najsłabsze części książki to te, gdzie autor opisuje swoje poglądy lub interpretuje fakty, ponieważ fragmenty te pisane są dość agresywnym językiem, którego nie jestem fanką. Fragmenty te można było napisać z taka sama stanowczością, jednak używając bardziej wyważonych sformułowań, co pomogłoby trafić do osób „po środku” i zbić argumenty emocjonalnej narracji, które mogliby wysunąć krytycy książki (jak już wspominałam, książka merytorycznie jest całkiem dobra).

XD <- nie da się tego inaczej skomentować

XD <- nie da się tego inaczej skomentować

Do autora: drogi Leszku, jesteś jeszcze młody i ponoszą Cię emocje. Zalecam więcej dystansu.
Gratuluję przede wszystkim odwagi podjęcia tematu ale także trudu włożonego w gromadzenie danych potrzebnych do napisania tej książki.
Życzę konsekwencji.

Życzę konsekwencji.

Mam mocno mieszane uczucia. Autor na pewno wiele wysiłku włożył w gromadzenie materiału faktograficznego, książka sama w sobie stawia też bardzo ciekawe pytanie o granice i dwustronność tolerancji. Szkoda, że jest nieobiektywna, napisana obraźliwym językiem (co parę stron padają w niej określenia "pedały", "lesby", "zboczeńcy", "dziwadła", nie mające na celu niczego poza poniżeniem osób homoseksualnych),pełna niekonsekwencji, agresji i przekonania o słuszności jedynie własnego stylu życia. Zmarnowany potencjał. Gdyby zabrać się za to inaczej, byłaby to całkiem ciekawa publikacja, tak wyszedł raczej nienawistny bełkot paranoika.

• LGBT
  • Praca