Dla Ciebie wszystko

Okładka książki Dla Ciebie wszystko Katarzyna Michalak
Okładka książki Dla Ciebie wszystko
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Trylogia jabłoniowa (tom 3) Seria: Książki pełne emocji literatura piękna
Trylogia jabłoniowa (tom 3)
Książki pełne emocji
Wydawnictwo Literackie
2015-05-18
2015-05-18

Trzeci i ostatni tom Trylogii Jabłoniowej... Czy mi z tego powodu smutno? Tak! Czy ukochałam bohaterów? Tak! Czy to kolejna książka, do której często będę wracać myślami? Tak!

Poprzednio opowiadałam Wam o Ani z Jabłoniowego Wzgórza, która odnalazła swojego dziadka i ojca, a także matkę, która była ciężko chora, ale trafiła w najlepsze ręce najlepszego neurochirurga i ją uratował! Mówiłam Wam też o Danusi, Dance i Danielu - trojaczkach rozdzielonych przy porodzie, którzy (dzięki temu ostatniemu) odnaleźli się po 30 latach i pokochali jakby się znali od zawsze.
Pisałam również, że pierwszy tom w żaden sposób nie łączy się z drugim... Za to trzeci (i niestety ostatni ;( ) połączył oba tomy. Ale jak! W taką historię nigdy byście nie uwierzyli! Mi było ciężko.

Daniel, który ukrywa się przed Interpolem wraca do Polski, by pomóc jednej z sióstr. Niestety najpierw miał spotkanie z "przyjaciółmi", u których miał pewnie długo do spłacenia ... W bardzo złym stanie odnalazła go - Ania Jabłonowska! Tak Ania z Jabłoniowego Wzgórza i jak na panią doktor przystało zaopiekowała się rannym.
Ania podjęła się wolontariatu (który miał przerodzić się w staż) w szpitalu w Gdańsku i trafiła tam na czteroletniego chłopca - Piotrusia. Opuszczonego przez matkę, bez innych krewnych, z "ciociami" szpitalnymi, dla których był tylko ciężarem... Młoda lekarka postanowiła, że zrobi wszystko, by uratować chłopca. I tu z pomocą przychodzi nasz niezastąpiony Daniel van der Welt.
Danka związała się z Arielem i postanowiła dzielić życie takie jak jej brat i ukochany - życie uciekiniera .
Jednak życie Daniela dotychczas poukładane (jeśli można tak powiedzieć) zaczyna się wywracać pod wpływam pewnej nieśmiałej, ale upartej pani doktor Ani...
Nie myślcie, że wszystko przebiega tak pięknie, łatwo i przyjemnie. Na ramiona Anny poraz kolejny spada wiele problemów - z ukochaną Marią, z dziadkiem, z dworkiem na wzgórzu, z pracą...

Czy Ania sobie poradzi z problemami jakie na nią spadną? Czy Daniel i Ania zakochają się w sobie? Czy oboje doświadczeni przez życie będą umieli sobie zaufać? Czy uda uratować się małego chłopca?

Odpowiedzi na wszystkie pytanie otrzymacie oczywiście po przeczytaniu książki 😉.

Bardzo lubię książki pani Kasi, zawsze wiem, że będę ciekawa kolejnego rozdziału :)

Idealna seria na wakacje!

Idealna seria na wakacje!

Po ukończonych studiach medycznych Ania Kraska powraca do Jabłoniowego Wzgórza. Niebawem ma podjąć staż w gdańskim szpitalu. Pewnego dnia podczas jazdy na koniu znajduje na drodze rannego Daniela van der Welta, który został dotkliwie pobity przez gangsterów. Dziewczyna ratuje mu życie i niebawem zakochuje się w nim. Niebawem pomaga również Piotrusiowi - chłopczykowi, który został porzucony w szpitalu przez swoją matkę.

"Dla Ciebie wszystko" jest to udane zwieńczenie "Trylogii jabłoniowej" autorstwa Katarzyny Michalak. W książce tej przenikają się losy bohaterów dwóch poprzednich części cyklu tj. "W imię miłości" oraz "Wiśniowy dworek". Jest tu mnóstwo radości, smutków, rozterek oraz uniesień, zaś z każdą stroną bohaterowie stają się nam coraz bliżsi. Mierzą się z trudnymi sytuacjami, jednak zawsze mogą liczyć na swoich bliskich, którzy ofiarują im pomocną dłoń i starają się ich cały czas wspierać.

"Dla Ciebie wszystko" to niesamowita powieść o sile miłości oraz przyjaźni zdolnych przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Jest to bardzo dobra i pełna emocji książka, która wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Według mnie jest to udane zwieńczenie "Trylogii jabłoniowej". Polecam.

"W imię miłości" - tom 2 serii mazurskiej -Katarzyna Michalak
Książka zaczyna się od losów małej, bo 10 letniej Ani Kraski, która przyjeżdża do dziadka.
Ania sukcesywnie opowiada o swojej samodzielności, kiedy to dowiedziała się o śmiertelnej chorobie swojej mamy. Dziadek, który kilka lat wcześniej pogonił swoją córkę wraz
z malutką wnuczką, nie chcąc ich znać.
Teraz nie mając wyjścia Małgosia - mama Ani - posyła swoją córkę na Jabłoniowe wzgórze, by oddać pod opiekę jedynej rodzinie jaką ma mała Ania. NA stację po wielogodzinnej podróży i to
z przesiadkami dociera sama Ania, niestety miał po nią wyjść Dziadek Edward Jabłonowski, jednak nie ma nikogo. Zauważa błąkającą się dziewczynkę Pani bileterka, których to wszystkich znała na wzgórzu nie mogła przejść obojętnie koło obcej, małej dziewczynki. Zagaduje do niej i dowiaduje się do kogo małą podróżniczka przyjechala.
Jednak podczas wykonywania telefonu do Edwarda, mała Ania umyka i wchodzi w leśną ścieżkę. na szczęście za dziewczynką podążą mężczyzna i pilotuje małą aż do dworku. Kim jest i co się okaże jeszcze jak skończy się ta podróż Ani, musicie przeczytać. Dodam jeszcze, że pojawia się w powieści jeszcze jedna dziewczynka Marlenka, jest ona córką brata. Nastolatka jest rozkapryszona i bez żadnych zasad, co dodatkowo daję popalić wszystkim dookoła, ale jak można się domyśleć najwięcej małej, rezolutnej Ani.
Polecam książkę, wzrusza, bawi i uczy życia,
a przede wszystkim uwrażliwia. Co stanie z mamą Ani czyli Małgosią i kim się okaże tajemniczy mężczyzna, trzeba przeczytać.

zakończeni 21.11.2022r.
Książka 9 / 10 . Za ciut momentami naiwne podejście do tematu, może zbyt wyidealizowane oraz troszkę poplątanie dwóch faktów. Ale to się wybacza w takich powieściach.

data I wyd 15.08.2013
data wznowienia: 18.09.2019r.
ilość stron : 284
czas przewidziany czytania: 4h 40 min. czas słuchania: 6 h 38 min
lektorka - Grochowska Anna ( wszystkich tomów)
25/22

Anastazja

"W imię miłości" - tom 2 serii mazurskiej -Katarzyna Michalak
z malutką wnuczką, nie chcąc ich znać.
Teraz nie...

Uwielbiam, wzruszałam się co rusz.

Uwielbiam, wzruszałam się co rusz.

Trzeci tom trylogii jabłoniowej Katarzyny Michalak.
Ciepła saga o uczuciach, przyjaźni i miłości...

Trzeci tom trylogii jabłoniowej Katarzyny Michalak.
Ciepła saga o uczuciach, przyjaźni i miłości...

Przyjemnie się czyta :)

Przyjemnie się czyta :)

Dorosła już Ania Kraska- bohaterka powieści ,,W imię miłości”- po ukończeniu studiów ponownie przybywa na Jabłoniowe Wzgórze, by wraz z dziadkiem i jego żoną spędzić ostatnie wakacje przed podjęciem pracy. Młoda, zakochana pani doktor ma zamiar wkrótce wyjechać do Stanów Zjednoczonych, by pod okiem słynnego doktora Andermana doskonalić swój lekarski warsztat a tym samym -spełnić obietnicę daną przed laty umierającej matce.

Niespodziewanie na drodze Ani (i to dosłownie) staje Daniel van der Welt- ukrywający się przed policją niemal z całego świata haker, znany już Czytelnikom z ,,Wiśniowego Dworku”. Czego będzie chciał od Ani? Czy dziewczyna zgodzi się złamać prawo i tym samym pomóc poszukiwanemu przestępcy?

Serce Ani (z wzajemnością) zabije też mocniej do niejakiego Piotrusia- malutkiego kaleki, porzuconego w szpitalu. Czy młodej lekarce uda się odmienić jego los? Czy Piotruś zostanie jej adoptowanym synem?

Co słychać u Neda i Weroniki? Czy Marlenka Jabłonowska doznała cudownej przemiany charakteru?

Jak potoczą się dalsze losy pozostałych mieszkańców Jabłoniowego Wzgórza?

Kto- i dla kogo- zrobi wszystko...?

Będziecie zaskoczeni.

Wspaniałe zakończenie trylogii, czułam się jakby ktoś mnie nakrywał kocykiem w trakcie czytania. Jedyne co mam do zarzucenia to to że z jakiegoś powodu Anna Kraska raz była szatynką a raz była ruda.

• Katarzyna Michalak
  • 2015